Binance pomogło w uchwyceniu bojowników ISIS | Wiadomości | CrypS.

Binance pomogło w uchwyceniu bojowników ISIS

Karolina Kropopek
Binance

Czołowa giełda kryptowalut twierdzi, że informacje wywiadowcze, jakie udostępniła władzom, przyczyniły się do schwytania wysokich rangą działaczy salafickiej organizacji terrorystycznej ISIS w Azji.


Binance podobno współpracował z firmą kryminalistyczną TRM Labs i Departamentem Monitorowania Finansowego Narodowego Banku Tadżykistanu, aby zidentyfikować i pomóc w ujęciu niebezpiecznych członków Islamskiego Państwa Prowincji Chorasan.

Binance z udziałem w schwytaniu członków ISIS?

W oficjalnej informacji udostępnionym na swojej stronie internetowej znane przedsiębiorstwo kryptowalutowe wskazało, że wspiera wysiłki Tadżykistanu w walce z finansowaniem terroryzmu przeciwko filii Państwa Islamskiego

Zgodnie z komunikatem, Binance odegrał aktywną rolę w wysiłkach, które doprowadziły do aresztowania wielu kluczowych członków islamskiej grupy terrorystycznej. Tym samym firma ta wskazała na swoje zaangażowanie w promowanie ścisłej współpracy z globalnymi organami ścigania, a także organami regulacyjnymi w celu ochrony ekosystemu kryptograficznego i zwalczania przestępstw finansowych.

Co więcej, platforma ta zaznaczyła, że ujęci członkowie ISIS byli aktywnie zaangażowani w planowanie ataku terrorystycznego zarówno w regionie, jak i na świecie, a ich schwytanie jest ogromną wygraną dla wysiłków antyterrorystycznych. 

Szczegóły współpracy

Wspomniane współdziałanie podobno trwało od grudnia 2022 r. W sprawę tę zaangażowane były obok również organy ścigania Republiki Tadżykistanu, a zwłaszcza Państwowy Komitet Bezpieczeństwa Narodowego.

Narodowy Bank Tadżykistanu jest zaangażowany w przyczynianie się do zwiększenia bezpieczeństwa narodowego i globalnego na wszystkich frontach, w tym walki z terroryzmem. W ciągu ostatnich miesięcy nasze wysiłki antyterrorystyczne były ułatwione dzięki proaktywnej wymianie informacji wywiadowczych i wsparciu śledczemu zapewnianemu przez ekspertów śledczych z zespołu Binance. Doprowadziło to do udanych aresztowań kluczowych członków ISKP, których ścigaliśmy już od jakiegoś czasu

– podkreślił rzecznik Departamentu Monitorowania Finansowego Banku Tadżykistanu, cytowany przez Binance. 

Kierownik Binance ds. zgodności z przepisami finansowymi – Tigran Gambaryan oznajmił w rozmowie z mediami, że dochodzenie obejmowało monitorowanie kanału na Telegramie popularnego wśród członków ISIS, a następnie zlokalizowanie adresu kryptograficznego wykorzystywanego do otrzymywania darowizn przez jednego z przywódców terrorystycznych. 

Chęć odbudowy reputacji?

Giełda kryptowalut Binance zmaga się w ostatnim czasie z negatywnym sentymentem wśród wielu interesariuszy. Wynika on z licznych oskarżeń wysuwanych przez regulatorów. Najmocniej w platformę tę uderzyły organy regulacyjne ze Stanów Zjednoczonych. Platformie tej zarzucono m.in. umożliwianie prania brudnych pieniędzy, wash trading, a także sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. 

Najnowszy komunikat o współpracy z organami ścigania i innymi podmiotami, aby ekosystem blockchain był bezpieczny, może mieć związek z chęcią ocieplenia swojego nadszarpniętego wizerunku. 

Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.