Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.05.2023]

Kursy kryptowalut 26.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 26 maja 2023 roku


Spis treści:


JPMorgan wskazuje, ile powinien kosztować bitcoin

Stratedzy banku JPMorgan stwierdzili, że kurs pierwszej kryptowaluty powinien wynosić zdecydowanie więcej niż obecnie. Jako uzasadnienie przytoczono obecną sytuację na rynku złota.

Czytaj więcej: JPMorgan: sytuacja na rynku złota sugeruje wybicie kursu BTC

Chiny stawiają na metaverse. Ponad miliard dolarów na stole

Chińskie miasto Zhengzhou chce ściągnąć do siebie firmy technologiczne pracujące nad rozbudową metaverse’u. Szacuje się, że ten sektor do końca 2025 roku ma wygenerować miliardowe przychody.

Czytaj więcej: Chiny utworzą fundusz o wartości 1,42 miliarda USD na rozwój metaverse’u

Polityk Lewicy ma wątpliwości w kwestii prywatności CBDC

Przemysław Koperski z partii Nowa Lewica zwrócił się do Narodowego Banku Polskiego oraz Ministerstwa Finansów z prośbą o przedstawienie na piśmie zapewnień dotyczących nieingerowania rządu w prywatność użytkowników cyfrowych walut banku centralnego.

Czytaj więcej: CBDC a prywatność obywateli. Dyskusja w polskim Sejmie

Kryptowaluty w GTA VI?

Fani serii gier Grand Theft Auto wyczekują ujawnienia daty premiery kolejnej, szóstej części. Co jakiś czas do mediów przedostają się kolejne doniesienia dotyczące szczegółów tego, co zaoferują nam twórcy gry. Teraz świat obiegła informacja, że możliwe jest pojawienie się w niej technologii blockchain oraz systemu nagradzania graczy Play-to-Earn. Czy za perfekcyjnie wykonaną misję będziemy otrzymywać satoshi?

Czytaj więcej: Kryptowaluty mogą pojawić się w GTA 6 w systemie P2E

Nvidia zyskuje na boomie AI. Akcje firmy w górę

Producent chipów zasilających sztuczną inteligencję odnotowuje ogromny popyt na swoje produkty. Wszystko za sprawą rozwoju firm technologicznych z branży AI. Tokeny powiązane z tymi projektami również zyskują na wartości.

Czytaj więcej: Kurs kryptowalut AI rośnie dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu na chipy Nvidia

DCG nie może się pozbierać po kryptozimie

Gigant z sektora venture capital na rynku kryptowalut – Digital Currency Group – mocno ucierpiał w wyniku zeszłorocznych zawirowań. Fundusz odnotował za 2022 rok aż 1 mld dolarów straty i posiada ponad 600 mln dolarów niespłaconego długu wobec giełdy Gemini. Teraz poinformowano, że z końcem maja zamknięta zostanie ich spółka zależna, platforma TradeBlock.

Czytaj więcej: Digital Currency Group zamyka TradeBlock. Spółka walczy o przetrwanie po kryptozimie

Trezor notuje wzrost sprzedaży o 900%

Największy konkurent Ledgera na rynku kryptowalutowych portfeli sprzętowych mocno korzysta na jego kłopotach wizerunkowych. Trezor w ciągu ostatniego tygodnia odnotował spory przyrost sprzedaży swoich produktów. Firma wydała także oświadczenie, w którym podkreśla, że jedynie użytkownicy mogą mieć dostęp do swoich kluczy prywatnych.

Źródło –> CryptoSlate

Kursy kryptowalut 26.05.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.