Kurs kryptowalut AI rośnie dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu na chipy Nvidia | Wiadomości | CrypS.

Kurs kryptowalut AI rośnie dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu na chipy Nvidia

Patryk Chodyniecki
kryptowalaluty AI Nvidia

W czwartek kryptowaluty związane ze sztuczną inteligencją (AI) zanotowały znaczny wzrost wartości. Jest on napędzany rosnącym popytem na chipy Nvidia, które zasilają aplikacje oparte na sztucznej inteligencji. 


Tokeny powiązane z AI w górę

SingularityNET (AGIX) wzrósł o imponujące 19% do wartości 29 centów. Również Cortex (CTXC) oaz Measurable Data Token (MDT) zanotowały wzrosty, odpowiednio o 6% do 17 centów i 6,5% do 4 centów za jednego coina. Wszystkie te tokeny mają kapitalizację rynkową poniżej 40 milionów dolarów. Inny gracz na rynku kryptowalut AI – Fetch.ai (FET) –  o kapitalizacji rynkowej 195 milionów dolarów, zyskał prawie 5%, osiągając kurs 23 centy.

Bitcoin i inni stoją w miejscu

Tymczasem większość rynku kryptowalut, w tym bitcoin i ether, utrzymywała się na stałym poziomie. Wall Street widzi duży potencjał w Nvidia i innych technologiach związanych z AI, a fundusze hedgingowe inwestują w te akcje na masową skalę. Przynajmniej tak wynika z danych od Goldman Sachs.  To dobre informacje dla tych, którzy chcą skorzystać z trendu AI przez inwestowanie w odpowiednie fundusze ETF. W związku z tym analitycy przyspieszają podnoszenie prognoz cenowych dla Nvidia po imponujących zyskach. JPMorgan podniósł prognozowaną wartość akcji do 500 dolarów.

Kryptowaluty i AI

Kryptowaluty AI to tokeny odpowiadające projektom AI opartym na technologii blockchain. Przykładowo, Fetch.ai skupia się na budowaniu infrastruktury dla „inteligentnych, autonomicznych usług” w obszarach takich jak logistyka, finanse i turystyka.

Cortex natomiast ma na celu stworzenie pierwszego zdecentralizowanego światowego komputera zdolnego do uruchamiania AI i aplikacji zasilanych przez AI na blockchainie.

Ponadto cały sektor kryptowalut otrzymał impuls od rynków S&P 500 i Nasdaq Composite, napędzanych przez Nvidia, która wydała zdumiewające prognozy sprzedaży. Zapotrzebowanie na technologie AI wciąż rośnie, a prognozy sprzedaży Nvidia na drugi kwartał roku fiskalnego 2024 były o ponad 50% wyższe niż oczekiwania analityków.

W pewnym segmencie technologicznym, uczestnicy rynku od dawna wierzą, że AI może skorzystać z technologii blockchain i być pozytywnym katalizatorem dla całego rynku kryptowalut. W szczególności, w miarę jak AI staje się coraz bardziej zaawansowane i efektywne w generowaniu treści w sieci, technologia blockchain mogłaby potencjalnie pomóc, wykorzystując swoją zdolność do wdrażania rozwiązań tożsamości cyfrowej na dużą skalę.

To jednak może być długa droga rozwoju, ponieważ zarówno blockchain, jak i AI są na początku swojego rozwoju. Co ciekawe – bitcoin i ether utrzymywały się na poziomie bliskim zera w czwartek, ponieważ inwestorzy skupili swoją uwagę na trwających negocjacjach dotyczących limitu zadłużenia.

Z notatek z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej wynika, że urzędnicy są podzieleni co do kierunku, w jakim powinien podążać bank centralny w kwestii podwyżek stóp procentowych. Czy AI i blockchain uratują świat finansów i gospodarkę USA? Dajcie znać w komentarzach!

kryptowalaluty AI Nvidiareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.