JPMorgan: sytuacja na rynku złota sugeruje wybicie kursu BTC | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan: sytuacja na rynku złota sugeruje wybicie kursu BTC

Jacek Walewski
bitcoin złoto

Wiele osób nadal postrzega bitcoina jako cyfrowe złoto. Stratedzy z banku JPMorgan doszli nawet do wniosku, że obecna cena złota sugeruje, że kurs BTC powinien znajdować się na wykresie wyżej niż obecnie. 


JP Morgan: kurs bitcoina przygotowuje się do wystrzału

Obecnie za 1 uncję złota płaci się 1954 USD. To blisko ATH tego metalu szlachetnego, które wynosi 2077 USD.  W tym czasie największa kryptowaluta jest daleko od swojego szczytu. Dziś 1 BTC kosztuje ok. 26 500 USD. Zdaniem ekspertów z JPMorgan powinno być to ok. 45 000 USD.

Jeżeli uznalibyśmy pełną korelację pomiędzy bitcoinem a złotem, możemy zaryzykować nawet śmielszą tezę: 1 złota moneta powinna być warta blisko 70 000 USD, bowiem tyle wynosi jej ATH.

Pytanie brzmi jednak, czy bitcoin faktycznie powinien być zestawiany na równi ze złotem. Kruszec od wieków uchodzi za magazyn wartości, stąd też “dorobił” się statusu bezpiecznej przystani. Kryptowaluta działa od nieco ponad dekady. To “ciut” za mało (zwłaszcza w kontekście istnienia ludzkiej cywilizacji). Nie przeszkadza to jednak inwestorom trzymać bitcoiny w czasach niepewności gospodarczej (bycie hodlerem jednak zobowiązuje!). Tym samym traktują oni BTC jak bezpieczną przystań. Czyli tak samo jak królewski metal.

Halving napędzi wzrosty?

Załóżmy jednak, że teorię o bitcoinie jako safe haven należy zmiąć i wrzucić do kosza na śmieci. Niektórzy analitycy wskazują jednak na inny czynnik, który może okazać się ”podpałką” i pomóc cenie BTC w jej wystrzale. Chodzi o halving.

To podział nagrody dla górników BTC, czyli w praktyce zmniejszenie podaży nowych coinów. Dotąd zawsze rozpoczynał hossę na bitcoinie i kryptowalutach. Następny halving ma mieć miejsce wiosną 2024 r. (trudno dziś wyliczyć dokładną datę, ale będzie to najpewniej w kwietniu lub maju).

Jak zaś stratedzy JPMorgana widzą krótkoterminową przyszłość ceny bitcoina? Nie mają dobrych wieści. Ich zdaniem “represje regulacyjne w USA” czy zeszłoroczny upadek FTX “prawdopodobnie ograniczą wszelkie potencjalne wzrosty”.

Powyższe, jak już wspomnieliśmy, nie oznacza, że analitycy banku przywdziewają niedźwiedzie skóry. Wręcz przeciwnie: chodzą słuchy, że część mocuje już na czole rogi i szykuje się do rajdu. Na ten, co prawda, jeszcze poczekamy. Najgorsze jest już jednak raczej za nami.

bitcoin złotoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.