Kryptowaluty mogą pojawić się w GTA 6 w systemie P2E | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty mogą pojawić się w GTA 6 w systemie P2E

Karolina Kropopek
gta

Według nieoficjalnych doniesień najnowsza część Grand Theft Auto (GTA) może przyjąć model gry i biznesu typu play-to-earn wzbogacony o krypto aktywa. Niektórzy gracze spekulują, iż GTA 6 wykorzysta technologię blockchain, aby pozwolić swoim użytkownikom na przeniesienie funduszy zarobionych w grze do realnego życia.


Choć data premiery GTA 6 jeszcze nie została podana, środowisko gamingowe ma nadzieję na to, iż Rockstar Games stworzy grę, która przekroczyłaby kolejne granice. Niedawno wśród społeczności z niecierpliwością wyczekującej na zapowiedź najnowszej wersji GTA pojawiły się przecieki mówiące o tym, że mogą zawitać w niej wirtualne waluty

Kryptowaluty mogą trafić do GTA 6

Mimo iż zapowiedź najnowszej wersji GTA jeszcze nie nadeszła, wśród graczy pojawiły się spekulacje na temat możliwości wykorzystania w niej technologii blockchain. Miałaby ona stanowić “silnik” zasilający model typu play-to-earn (P2E) – tzw. “graj, aby zarabiać”. Użytkownicy zyskaliby w ten sposób możliwość przeniesienia środków zarobionych w GTA 6 do realnego życia – chociażby poprzez sprzedaż pozyskanych kryptowalut bądź tokenów.

Obok należy jednak podkreślić, iż mechanika i specyfika najnowszej wersji GTA wciąż nie jest znana. Wydaje się, że grupa przedsiębiorstw produkujących gry komputerowe – Rockstar Games – nie jest jeszcze gotowe na to, aby jej najnowsza produkcja ujrzała światło dzienne. Niektórzy spekulują, iż gra ta zostanie zaprezentowana w najbliższych miesiącach. Z uwagi na duże ambicje studio to może potrzebować jeszcze trochę czasu, aby dopracować wszystko do perfekcji. 

Według niektórych źródeł formą nagradzania graczy w GTA 6 mogłaby zostać największa z kryptowalut, czyli bitcoin (BTC). Założono również, że posłużyłaby ona także jako środek płatności. Oczywiście należy tu zaznaczyć, iż informacje te nie pochodzą wprost od Rockstar Games, stąd też warto traktować je z dystansem. W chwili pisania tego tekstu, pogłoski na temat możliwości wykorzystania kryptoaktywów w systemie P2E w GTA 6, nie zostały jeszcze potwierdzone. 

Wyjście poza granice GTA 5

Zgodnie z informacją wydaną przez Rockstar Games prace nad GTA 6 są w toku. Choć studio to nie zdradziło zbyt wiele, podkreśliło, że z każdym nowym projektem, który podejmuje, stara się wyraźnie wyjść poza to, co dostarczyło w poprzedniej wersji. 

Warto przypomnieć, że GTA 5 wzbogacony został o mechanikę P2E, choć w niewielkim stopniu. Gracze mogą wkraczać za jego pomocą na fikcyjne rynki akcji i handlować nimi w grze. Przygotowano dla nich także specjalne misje pozwalające na zarabianie wirtualnych środków

Dla wielu osób wersja GTA 5 to prawdziwy fenomen. Pochylenie się nad GTA 6 stanowi więc wysoką poprzeczkę. Wedle niektórych spekulacji wersja ta może okazać się najdroższą grą wideo, jaką kiedykolwiek stworzono, z budżetem do 2 mld dolarów. 

gtareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.