Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 26.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 26 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Nabywcy nowego smartfona od Solany mają sporo powodów do zadowolenia

W przyszłym roku na rynku pojawi się druga wersja smartfona Web3 od Solany. Jeśli ktoś zamówił go już w przedsprzedaży, to w ostatnich dniach otrzymał kilka zrzutów tokenów z tej sieci. Odbiorcy, którzy mądrze rozegrali swoje ruchy dot. tych aktywów, mają już spłacony zakup ”Saga Chapter 2”.

Czytaj więcej: Odbiorcy tych airdropów wyszli na zero z zakupem nowego telefonu Solany

Dominacja BTC jest u szczytu. Czas na altcoiny

Nadchodzą gorące miesiące dla sektora altcoinów! Tak wynika z analizy od dwóch ekspertów, którzy przedstawili różne scenariusze, ale spotykające się finalnie w jednym miejscu – początku kryptowalutowego lata, gdy kapitalizacja rynkowa altów podniesie się do swojego nowego ATH.

Czytaj więcej: Analitycy są zgodni co do tego, że nadchodzi lato altcoinów!

SEC się doigrała! Twórcy Metamaska pozwali ich w sprawie Ethereum

SEC nie zwalnia tempa w kwestii atakowania kolejnych podmiotów z branży kryptowalut i postanowił pozbyć się z USA najpopularniejszego portfela na cyfrowe aktywa, czyli MetaMaska. Jego twórcy jednak nie zamierzają dać się znikąd wypraszać i pozwali regulatora w Sądzie Federalnym. CEO Consensys powiedział mediom, że Gensler robi co może, by tylko zahamować rozwój tej branży w Ameryce.

Czytaj więcej: Twórcy MetaMaska pozwali SEC. CEO Consensys twierdzi, że regulator specjalnie chce zaszkodzić branży kryptowalut

Memecoiny znów skaczą w górę! Analityk wskazuje, które mogą zaraz wystrzelić

Wieloryby w tym tygodniu kupiły spore ilości kilku topowych memecoinów i w dalszym ciągu trzymają je w swoich portfelach. Wygląda na to, że spodziewają się w najbliższym czasie jakiegoś mocnego odbicia na ich wykresach cenowych. W międzyczasie niektóre tokeny zaliczyły po gorszym czasie kolejny wzrosty i odrobiły straty po ostatnich korektach. Jeden z analityków wskazał również, które kryptowaluty warto obserwować w przeciągu nadchodzących dni.

Czytaj więcej: Memecoiny znów rosną, ale prawdziwa pompa ma dopiero nadejść

Równo 13 lat temu Satoshi Nakamoto dał ostatni sygnał, że żyje

Większość z Was zapewne kojarzy historię ostatniej wiadomości mailowej, którą tajemniczy twórca bitcoina wysłał do swoich współpracowników. Nakamoto napisał wtedy, że “skupił się na innych sprawach” i ogólnie porzuca dalsze działania związane z tą siecią oraz kryptowalutą. To wydarzenie miało miejsce w dniu 23 kwietnia 2011 roku. 3 dni później jednak Satoshi zrobił jeszcze jedną rzecz.

Czytaj więcej: To była ostatnia rzecz, jaką zrobił Satoshi Nakamoto przed swoim zniknięciem

BNY Mellon kupuje bitcoina!

Absolutna legenda amerykańskiej bankowości i do dziś jedna z największych tego typu instytucji ujawniła, że posiada alokację na bitcoina za pośrednictwem dwóch funduszy giełdowych (ETF-ów). Ten ruch stanowi potwierdzenie, że adopcja BTC przez instytucje postępuje pełną parą.

Czytaj więcej: To była ostatnia rzecz, jaką zrobił Satoshi Nakamoto przed swoim zniknięciem

Kursy kryptowalut 26.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.