Analitycy są zgodni co do tego, że nadchodzi lato altcoinów! | Wiadomości | CrypS.

Analitycy są zgodni co do tego, że nadchodzi lato altcoinów!

Jacek Walewski
Altcoiny

Czy przed nami rajd na poletku altcoinów? Pewne czynniki na to wskazują. Altcoiny mogą wkrótce drożeć w tempie, o jakim bitcoin może tylko pomarzyć.


  • Dominacja BTC na rynku kryptowalut osiągnęła swój szczyt, uważa Michael van de Poppe,
  • Jego zdaniem wkrótce zacznie się sezon na alty.

Sezon na altcoiny zbliża się wielkimi krokami

Trader kryptowalut Michaël van de Poppe zwrócił uwagę na fakt, że wykres dominacji na rynku BTC sugeruje, iż wyceny altcoinów mogą wkrótce wzrosnąć.

Według mnie dominacja bitcoina osiągnęła szczyt i istnieje duża szansa, że w nadchodzącym okresie powrócimy do sezonu na altcoiny

– napisał na X.

Obecnie panuje próżnia, którą będziemy musieli przebić dzięki potencjalnemu impetowi związanemu z ETF-em na ETH w maju

– dodał.

 

Kluczem jest wspomniane powstanie ETF-ów etheru. Problem w tym, że – jeżeli wierzyć doniesieniom medialnym – szanse na powstanie tychże maleją. Jak podała agencja Reuters, z ostatnich spotkań SEC z potencjalnymi emitentami wynika, że fundusze w tym roku nie powstaną.

Z drugiej strony jednym z wnioskodawców jest BlackRock, któremu SEC odmówiła dotąd tylko raz w historii.

Wróćmy jeszcze do prognozy van de Poppe’a. Analityk twierdzi, że obecne nastroje są, co zrozumiałe, negatywne:

Stan rynków altcoinów jest bardzo negatywny. To całkowicie zrozumiałe. Altcoiny przeżywają najdłuższą jak dotąd bessę, w wyniku czego handel detaliczny zanikł. Myślę, że to się zmieni w ciągu najbliższych tygodni/kilku miesięcy

– uspokoił.

Analityk sugeruje również, że konsolidacja BTC sprawi, że altcoiny będą „bardziej chętne do działania”.

Nie tylko van de Poppe jest optymistą

Nie tylko wspomniany wyżej analityk jest zdania, że altcoiny przygotowują się do rajdu. Były dyrektor wykonawczy Goldman Sachs, Raoul Pal, twierdzi, że ich kapitalizacja rynkowa osiągnie wkrótce nowe ATH.

Jego zdaniem krypto-wiosna, czyli czas w którym to bitcoin króluje na wykresie, powoli dobiega końca. Zbliża się kryptowalutowe lato, czyli etap hossy, w którym to altcoiny będą rejestrować lepsze wyniki.

Oto wykres pór roku. Zatem wiosna jest zielona. W tym roku mieliśmy piękną wiosnę. Lato to czas, kiedy zaczyna się dziać wiele dobrych rzeczy (…)

– wskazał.

Uważa, że sezon na alty zacznie się za nieco ponad miesiąc.

Patrząc na swój wykres, sugeruje też, że podczas „lata” bitcoin może wzrosnąć do 300 000 USD.

Warto jednak dodać, że jeżeli jego prognoza się sprawdzi, będzie to oznaczało pewne przyspieszenie cyklu. Pytanie, czy wtedy wszystko faktycznie nie rozegra się wcześniej niż “powinno” i cała hossa zakończy się np. za rok, a nie pod koniec 2025 r.

Według CoinGecko kapitalizacja rynkowa altcoinów wynosi obecnie 1,23 biliona USD, co oznacza spadek o ponad 12% w porównaniu z ostatnim miesiącem.

Altcoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.