Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.05.2023]

Kurs kryptowalut 25.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 25 maja 2023 roku


Spis treści:


ChatGPT zakazany w Europie?

Firma OpenAI stojąca za słynnym ChatGPT może opuścić Stary Kontynent. Sam Altman, czyli jej dyrektor generalny, przekazał, że jeżeli środowisko regulacyjne w kwestii sztucznej inteligencji w Europie zacznie utrudniać ich działania, to przeniosą się do innych jurysdykcji. Czy wtedy Europejczycy utracą dostęp do popularnego chatbota?

Czytaj więcej: Czy OpenAI przestanie działać w Europie?

Fork BNB Chain – kluczowe zmiany w sieci

Już w nadchodzącym miesiącu blockchain BNB Chain zostanie wzbogacony o trzy różne ulepszenia, które uczynią go szybszym i bezpieczniejszym. Fork jest zaplanowany na 11 czerwca. Jakie zmiany w sieci pojawią się w ramach tego wydarzenia?

Czytaj więcej: BNB Chain przejdzie ważną aktualizację. Co trzeba wiedzieć?

Chińska telewizja wyemitowała program o kryptowalutach

Dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – poinformował za pośrednictwem swoje Twittera, że chińska telewizja państwowa wyemitowała reportaż dotyczący postępującej adopcji cyfrowych aktywów w Hongkongu. CZ stwierdził, że skoro reżimowe władze Państwa Środka pozwoliły ukazać się publicznie treściom ukazującym kryptowaluty w pozytywnym świetle, oznacza to początek hossy na BTC. Czy Zhao ma rację?

Czytaj więcej: Przed nami hossa na kryptowalutach. Changpeng Zhao wskazuje kluczowe sygnały

„Space Pepes” nowym hitem na rynku NFT

Chociaż hype na memecoina PEPE dobiegł już końca, to na rynku cyfrowych aktywów wciąż pojawiają się nowi naśladowcy słynnej ”żaby”. Kolekcja niewymiennych tokenów ”Space Pepes” przez pewien moment przeganiała pod kątem wolumenu obrotu lidera na rynku, czyli słynną kolekcję NFT ”Bored Apes Yacht Club (BAYC)”.

Czytaj więcej: Ta kolekcja NFT bije rekordy popularności. Czy zastąpi BAYC?

Austriacki jednorożec nawiązuje kluczowe partnerstwo z Coinbase

Firma Bitpanda poinformowała, że nawiązała współpracę z największą giełdą kryptowalut w USA, Coinbase. Dzięki tej kooperacji europejskie banki będą mogły zaoferować swoim klientom większą ekspozycję na cyfrowe aktywa.

Czytaj więcej: Bitpanda łączy siły z Coinbase! Skorzystają na tym europejskie banki

Była gwiazda NBA ma kłopoty przez współpracę z FTX

Koszykarz Shaquille O’Neal znalazł się w gronie pozwanych celebrytów za udział w promowaniu inwestowania w kryptowaluty na upadłej giełdzie FTX. Co więcej, otrzymał kolejny pozew związany z naruszeniem prawa dot. papierów wartościowych. Sprawa dotyczy tokena Astrals, który firmował swoim nazwiskiem. Sprawa jest o tyle nietypowa, że O’Neal udaje, że nic się nie dzieje i nie przyjmuje wezwań sądowych.

Czytaj więcej: Gwiazdor NBA – Shaquille O’Neal – oskarżony w sprawie kryptowalut. Sprawa jest nietypowa

Circle wprowadza na Avalanche stablecoina powiązanego z euro

Firma Circle z powodzeniem uruchomiła swojego nowego stablecoina opartego na europejskiej walucie na blockchainie Avalanche. Zadaniem eurocoina jest zapewnienie jak najbardziej wydajnego poziomu płatności.

Źródło –> CoinSpeaker.com

Kurs kryptowalut 25.05.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.