Przed nami hossa na kryptowalutach. Changpeng Zhao wskazuje kluczowe sygnały | Wiadomości | CrypS.

Przed nami hossa na kryptowalutach. Changpeng Zhao wskazuje kluczowe sygnały

Jacek Walewski
bitcoin wzrost

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ), twierdzi, że przed nami silna hossa na bitcoinie. Powodem ma być fakt, że China Central Television (CCTV) wyemitowało reportaż o kryptowalutach. Czy to zapowiedź powrotu Chin na rynek kryptowalut?


CZ prognozuje: przed nami hossa na kryptowalutach

Obecnie sytuacja na rynku kryptowalut jest… nudna. Bitcoin i inne główne cyfrowe aktywa wpadły w trend boczny. Co prawda, zdarzają się chwilowe, gwałtowniejsze ruchy w jedną czy drugą stronę, ale brakuje jakiegoś przełomu, który wskazałby, w którą stronę – północ czy południe – ostatecznie podążymy.

Na temat obecnej sytuacji wypowiedział się CZ. Opublikował na Twitterze link do fragmentu programu, jaki pokazała chińska TV. Nie byłoby w tym niczego szokującego, gdyby nie fakt, że chodzi o reportaż o kryptowalutach. A konkretnie o działaniach regulacyjnych władz Hongkongu.

CZ twierdzi, że już sam fakt, że China Central Television mówi o kryptowalutach, jest prowzrostowy.

Społeczności chińskojęzyczne tętnią życiem – napisał.

CEO Binance dodał, że „historycznie rzecz biorąc, takie relacje [w TV] prowadziły do hossy”. By nikt nie zarzucił mu naganiania na zakup BTC, zabezpieczył się wpisem, że jego tweet nie jest „poradą finansową”. 

Chiny napędzą nową hossę?

Teraz zastanówmy się, czy Chiny mogą napędzić wzrosty na BTC. Przypomnijmy, że w 2021 r. rząd kraju zakazał używania kryptowalut i ich kopania. Było to zgodne z chińską kulturą. Jeżeli Pekin nie może czegoś kontrolować, chce by było to zakazane.

Co jednak ciekawe, przez ostatnie miesiące coś się zmieniło. Niektórzy chińscy urzędnicy zaczęli publicznie przyznawać, że zakaz BTC nie był najlepszym pomysłem. Do tego Hongkong zdecydował się otworzyć na blockchainowe firmy i stać się przy tym regionalnym centrum branży. 

Wielu inwestorów uważa, że przez swoje ostatnie kroki Hongkong stanie się kryptowalutowym hubem dla obywateli Chin. Gdy ci, napędzani swoją miłością do tradingu, tłumnie powrócą na rynki bitcoina, tokenów, NFT czy innych blockchainowych wynalazków, mogą rozpocząć nową mocną hossę. Czy tak się jednak stanie? Obecnie tego nie wiemy.

Dziś 1 BTC kosztuje ok. 26 250 USD, co oznacza spadek o 2% w skali doby.

bitcoin wzrostreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.