BNB Chain przejdzie ważną aktualizację. Co trzeba wiedzieć? | Wiadomości | CrypS.

BNB Chain przejdzie ważną aktualizację. Co trzeba wiedzieć?

Karolina Kropopek
BNB Chain binance

W nadchodzącym miesiącu blockchain BNB Chain ma zostać wzbogacony o trzy różne ulepszenia, które uczynią go szybszym i bezpieczniejszym. Zaplanowana na 11 czerwca br. aktualizacja odbędzie się na wysokości bloku 29 020 050. Wdrożenie to może przyciągnąć do sieci więcej inwestorów i użytkowników.


BNB Chain przejdzie wkrótce forka pod nazwą Luban. Zawiera on trzy zróżnicowane propozycje ewolucji dla tej sieci: BEP-126, BEP-174 i BEP-221. Wszystkie te ulepszenia mają łącznie wspólny cel – jest nim uczynienie BNB Chaina szybszym i bezpieczniejszym dla jego użytkowników. 

BNB Chain z aktualizacją na horyzoncie

Wiele projektów z branży wirtualnych walut stale ulepsza swoje blockchainy, aby zachować konkurencyjność, a także zapewniać lepszą funkcjonalność dla własnych użytkowników. Do tego grona należy również BNB Chain, który niedługo przejdzie forka pod nazwą Luban. W ramach tej aktualizacji wprowadzone zostaną zróżnicowane ulepszenia, które łącznie uczynią ten blockchain szybszym i bezpieczniejszym. 

Zgodnie z szacunkami ulepszenia mogą pojawić się 11 czerwca br. Wdrożenie to zostało dokładnie zaplanowane na wysokości bloku 29 020 050, według informacji podanych przez programistów BNB Chain. Obecna prędkość generowania nowych bloków wskazuje, iż termin ten może przesunąć się na 12 czerwca br. Szereg danych dot. aktualizacji Luban został udostępniony na GitHubie

Co należy wiedzieć o zbliżającym się forku?

Wspomniana aktualizacja zawiera trzy propozycje. Pierwsza z nich BEP-126 wprowadza mechanizm, który pozwala na odwrócenia bloku po jego sfinalizowaniu w sieci. To z kolei zmniejsza możliwość dojścia do reorganizacji blockchaina przez osoby, które chciałyby mu zaszkodzić. 

Kolejna z propozycji BEP-174 wprowadza “zarządzanie przekaźnikami między-łańcuchowymi”. Ma ono złagodzić potencjalne problemy związane z bezpieczeństwem w moście BSC. Wspomniane “przekaźniki” odnoszą się do komunikatorów, które pomagają w przenoszeniu tokenów między różnymi blockchainami za pośrednictwem specjalnych mostów kryptograficznych. Ich rola polega na zapewnianiu, iż takie operacje wykonywane są płynnie. 

W ramach BEP-174 wprowadzeni mają zostać managerowie dla warstw blockchaina BNB Chain. Będą oni odpowiedzialni za zarządzanie rejestracją poszczególnych warstw w sposób ułatwiający usuwanie lub dodawanie wszelkich warstw w sytuacjach kryzysowych. 

Trzecie, ostatnie ulepszenie BEP-221 wprowadza system, który proponuje dodanie nowego kontraktu do blockchainów wykorzystujących technologię CometBFT.

Programiści BNB Chain przypomnieli, że walidatorzy i operatorzy pełnych węzłów w sieci głównej powinni zmienić wersję oprogramowania na v1.2.4 przed 12 czerwca 2023 r. 

BNB Chain binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.