Bitpanda łączy siły z Coinbase! Skorzystają na tym europejskie banki | Wiadomości | CrypS.

Bitpanda łączy siły z Coinbase! Skorzystają na tym europejskie banki

Karolina Zawodnik
bitpanda

Znana amerykańska giełda zarządzana przez Briana Armstronga weszła we współpracę z austriacką platformą skoncentrowaną na kryptowalutach, Bitpandą. Owocem tego partnerstwa ma być zapewnienie dla Coinbase połączenia z bankami na terenie Europy, które będą chciały zaoferować swoim klientom kryptoaktywa.


Amerykański gigant wśród giełd kryptowalutowych skorzysta z usług Bitpanda Technology Solutions. Wszystko to ma na celu bezpośrednie łączenie się zarówno z instytucjami bankowymi, jak i firmami z branży fintech na terenie Europy. 

Europejskie banki chcą oferować kryptowaluty klientom

Po tym, gdy Unia Europejska (UE) opracowała i zatwierdziła ramy regulacyjne dla rynku wirtualnych walut pod nazwą MiCa, a przy tym zaktualizowała dyrektywę podatkową DAC-8 o kryptowalutowe transfery, wiele firm i instytucji zaczęło czuć się pewniej ze względu na zapewnioną jasność prawną. Co ciekawe, do tego grona mogą należeć również banki, które będą chciały oferować swoich klientom cyfrowe aktywa. 

Zdaniem dyrektora operacyjnego austriackiej platformy skoncentrowanej na handlu kryptowalutami Bitpanda – Lukasa Enzersdorfera-Konrada – tego typu instytucje dążą do tego, aby móc zapewnić interesariuszom dostęp do tej klasy aktywów. Zwrócił on uwagę, że kryptowalutowa zima i szereg związanych z nią negatywnych zdarzeń, jakie rozegrały się na rynku, mógł nadszarpnąć reputację branży wirtualnych walut. Mimo to, po wydaniu zielonego światła dla rozporządzenia dot. kryptoaktywów przez UE, banki zaczęły przychylniej patrzeć na ten rynek. 

Partnerstwo z Bitpandą jest ważne dla Coinbase, ponieważ platforma ta jest w stanie zaoferować tej giełdzie łączność z bankami na terenie Europy, a także platformami fintech. Wśród nich wyróżnić możemy, chociażby europejski bank mobilny N26, austriackiego pożyczkodawcę Raiffeisenlandesbank, czy francuską aplikację fintechową Lydia. Są to przykłady jednych z wielu możliwości. 

Kierownik ds. sprzedaży instytucjonalnej w Coinbase w regionach EMEA i APAC – Guillaume Chatain – zaznaczył, że firma ta z przyjemnością wchodzi we współpracę z platformą Bitpanda, aby wspólnie obsługiwać instytucje, które chcą dostarczyć swoim klientom solidne usługi kryptowalutowe

Coinbase docenia przejrzystość regulacyjną w UE

Amerykański przedsiębiorca Brian Armstrong przyznał w ostatnim czasie, że Unia Europejska poczyniła ogromny postęp oraz osiągnęła przewagę, wprowadzając jasne i przejrzyste przepisy dla rynku kryptowalutowych aktywów. MiCa może wejść w życie już w połowie 2024 roku.

Giełda kryptowalut Coinbase doznała w obecnym roku ataków ze strony amerykańskiego regulatora rynku papierów wartościowych. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdziła bowiem, że firma ta złamała przepisy poprzez swój program “Coinbase Earn” bądź “Coinbase Prime”. 

Mimo sporów z SEC, które uważa, iż rynek aktywów cyfrowych nie potrzebuje tworzenia nowych przepisów, Brian Armstrong zapewnił akcjonariuszy swojej firmy w tym miesiącu, iż ta nie planuje przeniesienia działalności poza Stany Zjednoczone w najbliższym czasie. Biznesmen ten ma zaufanie do Kongresu USA, który mógłby uchwalić jasny zbiór zasad dla sektora wirtualnych walut. 

bitpandareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.