Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.10.2023]

Kursy kryptowalut 24.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 24 października 2023 roku.


Spis treści:


Bitcoin odrabia straty, ale to firmy miningowe są najbardziej zarobione

Kurs króla kryptowalut zdążył odbić o 100% od początku tego roku, jednakże jeszcze lepszymi wynikami mogą pochwalić się spółki z branży wydobywczej, które są notowane na giełdzie. Jeśli wróci się pamięcią do tego, co działo się z nimi pod pod koniec grudnia, gdy kurs BTC szorował po dnie, to teraz zdecydowanie można uznać je za największych wygranych w 2023 roku.

Czytaj więcej: Ten sektor jest największym wygranym w ekosystemie bitcoina. Ponad 140% zysków od początku roku

Chiny płacą już za ropę w CBDC

Chiny znajdują się niezmiennie na prowadzeniu, jeśli chodzi o światowy wyścig w pełnej adopcji CBDC. Cyfrowy juan, zwany także e-CNY, zyskał kolejne już zastosowanie jako forma rozliczeniowa. Skoro płatności za ropę już są rozliczane w tego typu aktywach, a kolejne państwa zaczynają je honorować, to znaczy, że proces dedolaryzacji postępuje.

Czytaj więcej: Chiny płacą w CBDC za 1 milion baryłek ropy. To znak, że panowanie dolara się kończy

Opłaty w Ethereum w górę przez memecoiny

Chociaż oczy całej branży kryptowalut są dziś skupione na tym, co dzieje się z kursem bitcoina, to jednak wśród innych segmentów tego rynku także panuje wiosenna atmosfera. Memecoiny kolejny raz zaznaczają swoją obecność, a wzrost zainteresowania tego typu aktywami przypomina o pewnym problemie, który często pojawia się wraz z hype’em na nie.

Czytaj więcej: Boom na memecoiny powraca, a wraz z nim kłopoty topowego blockchaina

Definitywna klęska SEC przeciwko Grayscale

Grayscale odnosi całkowite zwycięstwo w sądzie przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)! Sąd apelacyjny postawił ostateczną kropkę nad i w sprawie dot. przekształcenia GBTC na spotowy ETF na cenę bitcoina.

Czytaj więcej: ETF na bitcoina od Grayscale to już pewnik? Sąd zamyka sprawę przeciwko SEC

Kurs bitcoina najwyżej od czasu upadku Terry

Kurs bitcoina przebił dziś w nocy poziom 35 000 dolarów! Aktualnie kryptowaluta jest handlowana po nieco już niższej cenie, jednakże jest to wciąż najwyższy wynik w tym roku! Tym razem wybicie na wykresie ma swoje solidne podstawy, bowiem pojawił się pewien przełom w sprawie ETF-ów na to aktywo.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina rośnie ponad 20% w tydzień! Cena kryptowaluty jest najwyżej od maja 2022 roku

Arthur Hayes wskazuje 3 czynniki wzrostu kursu BTC

Zdaniem założyciela i byłego dyrektora generalnego BitMEX za wzrostami na wykresie bitcoina stoi więcej czynników niż tylko euforia związana z ETF-ami na cenę spot tego aktywa. Hayes wymienia tutaj silne dążenia do tego, by jak najdalej uciec od inflacji, która zabija waluty fiducjarne, nadchodzącą hossę (która jego zdaniem trwa już od pół roku) oraz pewną tajemniczą plotkę…

Coinbase odpowiada na FUD dot. limitu wypłat ze swojej platformy

Pewien inwestor bardzo się oburzył, gdy napotkał problemy z wypłatą swoich środków do zewnętrznego cold walleta z Coinbase. Napisał na X, że ponoć giełda prowadziła po cichu limit wypłat w BTC do kwoty 5 tys. dolarów. Rzecznik prasowy zdementował te doniesienia i wyjaśnił, że ów użytkownik zwyczajnie trafił na moment, gdy system platformy doświadczył pewnej awarii. Jednakże jego wpis zyskał spory zasięg i mógł skutkować tym, że ludzie zaczęliby w popłochu wypłacać swoje środki z giełdy.

Kursy kryptowalut 24.10.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.