Kurs bitcoina rośnie ponad 20% w tydzień! Cena kryptowaluty jest najwyżej od maja 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina rośnie ponad 20% w tydzień! Cena kryptowaluty jest najwyżej od maja 2022 roku

bitcoin bull Bitcoin [BTC]

Kurs bitcoina pokonał grawitację. Obecnie jest na poziomie, na którym nie widziano go od maja 2022 r. Oznacza to skok ceny o 20% w skali 7 dni. Co stoi za wzrostami?


Kurs bitcoina rośnie, rośnie i rośnie

Cena bitcoina znów pozytywnie zaskakuje. Kurs na krótko przebił poziom 35 000 USD. Obecnie za jednego bitcoina trzeba już zapłacić ok. 34 100 USD, co jednak nie przekreśla dalszych wzrostów.

Pozytywne jest to, że kryptowaluta ta nie była tak droga od maja 2022 r. Do tego indeks strachu i chciwości ponownie pokazuje “chciwość”.

Tak, ostatnie wydarzenia obudziły w inwestorach ich naturalne instynkty. Dlaczego jednak obserwujemy to wszystko? Okazuje się, że jesteśmy może o krok od zatwierdzenia ETF-a BlackRocka na BTC.

Po pierwsze, BlackRock uzyskał CUSIP. Chodzi o – jak wskazuje Wikipedia, “dziewięcioznakowy, alfanumeryczny kod identyfikacyjny amerykańskich papierów wartościowych stosowany w USA i Kanadzie”.

Ten “służy głównie do rozliczania transakcji papierami wartościowymi”. Do tego fundusz giełdowy iShares BlackRock jest już notowany na giełdzie. Na razie tylko depozytowej – Trust & Clearing Corporation (DTCC) (chodzi na razie o sam ticker – IBTC). To jednak wyraźny sygnał, że “klepnięcie” wniosku dot. funduszu przez SEC jest niemal pewne.

Bitcoin pokonał grawitację

Analitycy też są zachwyceni tym, co się dzieje.

Bitcoin znajduje się w fazie„ antygrawitacyjnej” i w nadchodzących miesiącach może osiągnąć 75 000 USD

przekazał serwisowi CoinDesk Jack Tan z Woo Network.

Nagły skok [kursu] to tylko zapowiedź tego, co się stanie, jeśli fundusze ETF rzeczywiście zostaną zatwierdzone. Duża część tego oczekiwanego wpływu na cenę BTC została już uwzględniona od poziomu 25 000 USD (w lutym)

– dodał.

Bitcoin był odbiorcą większości tych pozytywnych katalizatorów, a dominacja BTC jest obecnie najwyższa od początku 2021 r., dominujący walor cyfrowy przejmuje udziały w rynku od ETH i stablecoinów

– wskazał zaś David Lo, szef produktów finansowych Bybit.

Warto jednak zauważyć, że jest jedno zagrożenie. Kurs bitcoina może po oficjalnym zatwierdzeniu ETF-ów wystrzelić, ale możemy też zobaczyć zjawisko “kupuj plotki, sprzedawaj fakty”.

Rynek może już teraz wyceniać stworzenie funduszy i w momencie zatwierdzenia tychże przez SEC rozpocząć może się korekta. Oczywiście powstanie ETF-ów długoterminowo może wpłynąć na BTC dobrze, ale warto uwzględnić też krótkoterminowy spadek, gdy “plotki” staną się “faktami”.

bitcoin bullreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.