Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 24.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 24 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Nie ma sensu czekać na dalsze spadki bitcoina?

Wiele się mówi o tym, w którą stronę w najbliższych tygodniach będzie podążać kurs bitcoina. Jedni prognozują nadejście „krwawej łaźni” i spadek do poziomów z początku 2023 roku, inni natomiast wręcz twierdzą, że zaraz nastąpi odbicie. Spójrzmy jednak na to z nieco innej głowy, pomijając „proroctwa” gadających głów i skupmy się na niezaprzeczalnych faktach.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina jest za wysoki? Znany maksymalista ma wiadomość dla tych, którzy czekają na spadki

1 mln USD za nic wpadło do cyfrowego portfela Donalda Trumpa

Sytuacja Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach prezydenckich jak na razie naprawdę dobra. Polityk wydaje się także zbierać duże poparcie wśród wielu osób ze społeczności kryptowalut. Od twórców jednego projektu, który nie jest stricte powiązany z nim, ale nawiązuje do jego postaci, otrzymał „prezent”, którego wartość przekroczyła poziom 1 miliona dolarów.

Czytaj więcej: Donald Trump „przytulił” milion dolarów w tym memecoinie. Jak do tego doszło?

Mt. Gox to najlepsza lokata na świecie?

Upadła prawie już dekadę temu giełda Mt. Gox w końcu „uwolni” ponad 140 tys. bitcoinów oraz niewiele większą ilość bitcoin cash (BCH), które trafią po latach do ich właścicieli. CEO firmy JAN3 przedstawia prognozę tego, jak zachowają się inwestorzy, gdy odzyskają kontrolę nad tymi środkami.

Czytaj więcej: Mt. Gox zwróci ponad 140 tys. BTC ich właścicielom. Samson Mow wyjaśnia, czy może to wpłynąć na rynek

Stablecoiny to przyszłość sieci Bitcoina w 2024 roku

Sieć Bitcoina to solidna marka w branży blockchaina. Wielu uważa ją za przestarzałą i ograniczoną jedynie (a może aż) do transakcji p2p, ale nikt nie powiedział, że tego stanu rzeczy nie da się zmienić. Co, jeśli w oparciu o nią odpalono by stablecoiny? Taki pomysł generuje dużo szans, ale i zagrożeń

Czytaj więcej: Bitcoin może mieć przed sobą przełomowy rok. Ma to związek ze stablecoinami

Nexo żąda 3 miliardów dolarów odszkodowania za brak dowodów, że prali pieniądze

No cóż, jak się komuś robi najazd na biura, paraliżuje pracę zespołu firmy i skrajnie psuje PR bez udowadniania jego winy, to wypadałoby po wszystkim powiedzieć jakieś „przepraszam” i zadośćuczynić poniesionych straty. Oczywiście tak nie dzieje się w przypadku służb śledczych, jednakże znana firma z branży kryptowalut uznała, że mocno nadszarpnięty wizerunek powinien zostać zrekompensowany kwotą 3 miliardów dolarów.

Czytaj więcej: Znana firma z rynku krypto domaga się 3 miliardów dolarów odszkodowania od Bułgarii

Incydent na OKX to wypadek przy pracy czy próba manipulacji?

Na topowej platformie do handlu kryptowalutami doszło wczoraj do bardzo dziwnego zdarzenia, a wręcz anomalii dotyczącej kursu jej natywngo tokena. Trwająca niespełna kwadrans parabola na wykresie cenowym doprowadziła do strat wśród wielu inwestorów.

Czytaj więcej: Podejrzany incydent na OKX. Giełda zrekompensuje straty poniesione przez posiadaczy ich tokena

Kursy kryptowalut 24.01.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.