Donald Trump "przytulił" milion dolarów w tym memecoinie. Jak do tego doszło? | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump “przytulił” milion dolarów w tym memecoinie. Jak do tego doszło?

Donald Trump

Jeden z liderów wyścigu o fotel prezydenta USA w listopadowych wyborach posiada w swoim cyfrowym portfelu tokeny nawiązujące do swojej osoby o wartości ponad 1 miliona dolarów. Chociaż kryptowaluta ta jest klasyfikowana jako typowy memecoin, to jego twórcy twierdzą że środki z jej sprzedaży są przekazywane na szczytny cel. 


  • Na rynku kryptowalut można natrafić na wiele projektów, które liczą na szybkie zgromadzenie pokaźnego marketcapu dzięki temu, że nawiązują do postaci kontrowersyjnego biznesmena i polityka, jakim jest Donald Trump,
  • Twórcy pewnego memecoina TRUMP (MAGA) regularnie wysyłali jego tokeny na publiczny adres portfela należący do byłego prezydenta USA od sierpnia do października 2023 roku.
  • Pod koniec roku ich wartość wynosiła 7100 USD. Dziś jest to ponad 1 mln dolarów. Jak doszło do tak ogromnego skoku wartości tego aktywa o ponad 15 000%?

Donald Trump dostał milion dolarów w prezencie

Rynek kryptowalut jest pełen absurdów. Jednym z nich są spekulacje, na których opiera się system funkcjonowania segmentu memecoinów. W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o tym, że Donald Trump swoją deklaracją dot. niedopuszczenia do powstania CBDC, jeśli zostanie wybrany ponownie na prezydenta USA, doprowadził do wybicia tokena, który jest inspirowany jego osobą.

Teraz natomiast się okazało, że w portfelu, który oficjalnie jest oznaczony jako własność polityka, zawiera pokaźną sumkę tego tokena. Jak tam się znalazł? To zjawisko wyjaśnił zespół platformy wywiadowczej Arkham, która śledzi różne nietuzinkowe sytuacje on-chain.

Token MAGA (skrót od słynnego hasła wyborczego Trumpa “Make America Great Again”) powstał w sierpniu 2023 roku. Od tamtego czasu do października był mu wysyłany aż 150 razy, aż na adresie bohatera tego artykułu znalazło się saldo, którego wartość pod koniec roku wynosiła 7100 dolarów.

Jednakże, w naturze tego typu aktywów leży ta cecha, że potrafią momentalnie wystrzelić w górę na swoim wykresie cenowym, wykręcając tysiące procent wzrostu, by po krótkim czasie spaść na samo dno. W każdym razie, od października 2023 roku MAGA skoczyła aż o 15 000%, przez co zmagazynowana ilość w portfelu Trumpa jest warta ponad 1 milion dolarów.

Co napędza wzrosty MAGA?

Faktem jest to, że sytuacja Donalda Trumpa na tle nadchodzących wyborów jest naprawdę dobra. Raz, że udało mu się wygrać prawybory w jednym ze stanów, to z ramienia Republikanów wycofali się jego konkurenci Ron DeSantis oraz Vivek Ramaswamy, którzy przekazali swoje wsparcie na rzecz byłego prezydenta (a może i przyszłego). Swoją pomoc zadeklarował także senator Tom Emmer, który mocno broni kryptowalut w Kongresie.

Im wyższe morale Trumpa, tym bardziej kurs MAGA będzie rósł na wykresie cenowym, a token będzie zdobywał kolejnych inwestorów i HODLerów.

W momencie pisania tego artykułu cena tokena wynosi 1,87 dolara. Kilka godzin temu jego wartość rynkowa osiągnęła swoje ATH na poziomie 2,4 dolara. Od momentu powstania kryptowaluty w sierpniu jej wartość skoczyła o 15 000 %. Czy memecoin przetrwa wśród tysiąca innych projektów? Wszystko zależy od tego, jak potoczą się dalsze losy Trumpa w kampanii prezydenckiej.

Wykres cenowy MAGA. Źródło: DEXScanner.com
Donald Trumpreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.