Kurs bitcoina jest za wysoki? Znany maksymalista ma wiadomość dla tych, którzy czekają na spadki | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina jest za wysoki? Znany maksymalista ma wiadomość dla tych, którzy czekają na spadki

Jacek Walewski

A zapowiadało się tak pięknie! SEC miała zatwierdzić ETF-y na BTC, a kurs kryptowaluty miał rosnąć, rosnąć i… rosnąć. Oczywiście do mitycznego miliona dolarów. Tak wyglądało to w snach byków. Problem w tym, że realia okazały się inne. W drugą skrajność popadają jednak teraz ludzie tacy, jak Peter Schiff. Jego zdaniem bitcoin jest dziś nadal zbyt drogi.


  • Kurs bitcoina spada, co sprowokowało Petera Schiffa do stwierdzenia, że jego spadki jeszcze się rozkręcą,
  • Samson Mow uważa jednak, że ci, którzy czekają na BTC po 30 000 USD, rozczarują się.

Kurs bitcoina spada

Kurs bitcoina po zatwierdzeniu ETF-ów spada. To jednak naturalne zjawisko „kupowania plotek, sprzedawania faktów”. Po prostu sakramentalne „tak” urzędników było już w cenie i teraz obserwujemy korektę kursu. Nie przekreśla ona dalszej hossy. Wszystko to naturalne zjawisko. Tyle że ekonomista Peter Schiff uważa inaczej.

Jestem zaskoczony, że [cena BTC] nadal jest tak wysoka

– napisał na X, sugerując, że prawdziwa krwawa łaźnia dopiero przed nami.

Jak nie trudno było przewidzieć, takie prognozy spotykają się ze sceptycyzmem byków. I tak np. dyrektor generalny Jan3 i znany zwolennik bitcoina, Samson Mow, stwierdził, że prawdopodobieństwo spadku wartości tej kryptowaluty do poziomu 30 000 USD jest bardzo niskie. Jego zdaniem niedźwiedzie już wkrótce będą „rozczarowane”.

Z tego, co słyszę, spora liczba inwestorów uważa, że #bitcoin spadnie do niskiego zakresu 0,03 mln USD i czekają oni na zakupy. Myślę, że będą rozczarowani.

— napisał na X.

Co dzieje się na rynku?

Dwa powyższe posty pokazują skrajne postawy, jakie widać w tak nerwowych okresach jak ten. Schiff straszy dramatycznym spadkiem kursu. Mow wręcz przeciwnie, niedawno zaś sugerował, że przed nami wystrzał do… 1 mln USD.

To, co dziś widzimy na wykresie BTC, to zaś nic nadzwyczajnego. W marcu 2020 r. też doszło do krachu kursu bitcoina. I to o wiele gwałtowniejszego niż obecna korekta. Nie przeszkodziło to kryptowalucie zdrożeć potem, po blisko 2 latach, do ok. 70 000 USD. Możliwe, że przed halvingniem czeka nas jeszcze jakaś głębsza korekta, która oczyści rynek ze „słabych rąk”.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.