Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.08.2023]

Kursy kryptowalut 23.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Elon Musk: X jest miejscem przyjaznym psom

Ekscentryczny miliarder po raz kolejny puszcza oczko do najpopularniejszego z memecoinów, jakim jest dogecoin. W odpowiedzi na wpis swojej matki na platformie X, która opublikowała zdjęcie swojego pupila, Musk dał do zrozumienia, że wszystkie psy są zawsze mile widziane w tym serwisie społecznościowym. Jednakże, jak wiadomo, CEO Tesli lubi pośrednie komunikaty i przemycać ukryty przekaz w swoich wypowiedziach, tak więc i teraz dał nam tego wyraz.

Czytaj więcej: Elon Musk kolejny raz sugeruje, że dogecoin zagości na X

Miasto w Szwajcarii chce wdrożyć blockchain do swojej infrastruktury

Lugano po raz kolejny pojawia się na nagłówkach kryptowalutowych serwisów za sprawą działań władz miasta w adopcji kryptowalut oraz stojącej za nimi technologii blockchain. Teraz otrzymujemy informacje, że w ramach współpracy z firmą Tether, czyli emitentem największego na świecie stablecoina, będą prowadzone działania mające na celu wzmocnienie jego infrastruktury finansowej w oparciu o sieć 3Achain, na której oparty jest również oficjalny stablecoin miasta.

Czytaj więcej: To miasto ma własnego stablecoina i chce dać dostęp do blockchaina mieszkańcom

Propozycja kompromisu odnośnie strajku w Hollywood dot. AI

Od kilku miesięcy aktorzy, scenarzyści oraz reszta osób specjalizujących się w produkcji filmowej strajkują w proteście do wprowadzenia sztucznej inteligencji do tego biznesu. Teraz Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych wyszło do niech z propozycją znalezienia rozwiązania tego konfliktu i ustalenia zasad, w ramach których używanie AI mogłoby być akceptowalne oraz jakby to się przekładało na kwestie zarobkowe poszczególnych twórców filmowych.

Czytaj więcej: Strajk w Hollywood. Padła propozycja kompromisu w sprawie wykorzystania AI

Tworzenie grafik dzięki AI będzie jeszcze wygodniejsze

Jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia grafik przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji – Midjourney – w końcu wprowadziło rozwiązanie, o które proszono od momentu pojawienia się tego projektu na rynku. Chodzi o kwestię ingerowania w wygenerowany już obrazem i możliwość jego dalszego modyfikowania.

Czytaj więcej: Nowa funkcja w Midjourney, o którą wszyscy od początku prosili

Pozew zbiorowy przeciwko Atomic Wallet

W połowie czerwca tego roku doszło do naruszenia bezpieczeństwa cyfrowych portfeli od Atomic Wallet, w wyniku którego udało się wyprowadzić kryptowaluty o łącznej wartości 100 mln dolarów. Poszkodowani użytkownicy mieli przy tym sporo pretensji do producenta portfeli, bowiem nie podjął on żadnych działań, by spróbować wyśledzić sprawców oraz zgłosić całą sprawę odpowiednim służbom. Generalnie to firma zachowywała się jakby nic się nie stało i poza dwoma krótkimi komunikatami nie wracała już do sprawy. Teraz jednak będzie musiała wytłumaczyć się w sądzie, bowiem otrzymała pozew zbiorowy. Okradzeni inwestorzy domagają się od niej odszkodowania.

Czytaj więcej: Atak na Atomic Wallet: inwestorzy pozywają producenta cyfrowego portfela

FBI ostrzega: Lazarus Group może próbować sprzedać 1500 BTC

Amerykańskie służby śledzące ruchy grupy hakerów wspieranych przez rząd Korei Północnej – Lazarus Group – ostrzegają, że może ona próbować niebawem pozbyć się sporej ilości skradzionych bitcoinów. Wskazano na 6 powiązanych adresów, które należą do hakerów. Wartość pierwszej kryptowaluty, która może zalać rynek, to około 40 mln dolarów. Czy to może wpłynąć jakoś na kurs BTC?

Źródło: FBI.Gov

Ciekawy startup, który wykorzystuje śmietniska do miningu bitcoina

Kreatywność i chęć przekształcenia danej rzeczy w coś, dzięki czemu otrzyma ona nowe życie, zawsze warto docenić. Na pewno Nodal Power może się poszczycić zaufaniem od inwestorów, bowiem jest to projekt, który zamknął właśnie rundę finansowania na poziomie 13 mln dolarów, by realizować swój cel. A nim jest zamiana metanu, który wydziela się na składowiskach odpadów, w energię elektryczną, która potem zostanie zużyta do zasilania koparek do wydobywania bitcoina.

Źródło: Blockworks

Trudność wydobycia BTC zdobywa nowe ATH

Chociaż król kryptowalut w ciągu ostatniego tygodnia stracił ponad 10% swojej wartości, to nie odstraszyło to górników wydobywających to aktywo. Co więcej, ich aktywność wzrosła o ponad 6% i doprowadziło to do tego, że poziomu trudności wydobycia BTC osiągnął nowe, już szóste w tym roku, ATH. Oznacza to, że sieć Bitcoina jest mocno zabezpieczona i dołącza do niej coraz więcej walidatorów.

Źródło: Coinspeaker

Kursy kryptowalut 23.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.