Nowa funkcja w Midjourney, o którą wszyscy od początku prosili | Wiadomości | CrypS.

Nowa funkcja w Midjourney, o którą wszyscy od początku prosili

Midjourney to popularne narzędzie, które służy do generowania obrazów przy użyciu sztucznej inteligencji. Korzystanie z tej technologii kosztuje około 100 dolarów rocznie. 


Do chwili obecnej wielu użytkowników prosiło o to, by można było zmieniać pojedyncze elementy w obrazie. Nowa funkcja o nazwie “Vary (Region)” rozwiązała ten problem!

Jak działa Vary Region w Midjourney?

Funkcja Vary Region umożliwia użytkownikom tzw. inpainting, czyli edycję elementów w obrębie jednego obrazu. Dzięki niej można w praktyce wybierać konkretne fragmenty obrazu i modyfikować je za pomocą poleceń tekstowych. Na przykład, jeśli jakaś część nie podoba się użytkownikowi, może użyć polecenia, aby ją przekształcić. Chcesz stworzyć grafikę z pieskiem, który ma szarą bluzę z kapturem? Od teraz możesz mu zmienić kolor ciuchów na jakikolwiek chcesz. Warto zaznaczyć, że nowe narzędzie pozwala również dodawać elementy, takie jak akcesoria do portretu.

Midjourney vs Stable Diffusion

Chociaż inpainting pozwala na edycję w obrębie obrazu, to outpainting rozszerza obraz poza jego pierwotne granice. Warto zaznaczyć, że konkurencyjny, darmowy generator obrazów – Stable Diffusion – obsługuje zarówno inpainting, jak i outpainting od wersji v1.2. Co ciekawe – po przeprowadzeniu testów wydaje się, że inpainting w Stable Diffusion może być dokładniejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika, niż skomplikowane prompty w Midjourney.

Jak korzystać z “Vary (Region)” w Midjourney

Aby skorzystać z nowego narzędzia do inpainting, wystarczy stworzyć obraz i kliknąć opcję powiększenia. Gdy już wybierzesz konkretną grafikę do edycji, to kliknij opcję “Vary (Region)”. Następnie wybierasz obszar, który chcesz edytować, wpisz odpowiednie polecenie i czekaj na wygenerowanie nowych wyników. To wszystko!

Brak precyzji

Chociaż narzędzie Midjourney oferuje interesujące możliwości, to każdy, kto go używa ma świadomość, że wyniki nie pokrywają się w 100 % z zasugerowanymi promptami. Podobnie jest z nową funkcją, która działa najlepiej, gdy jest używana do większych części obrazu, najlepiej między 20% a 50% jego powierzchni. Ponadto narzędzie jest zaprojektowane tak, aby dawać najlepsze wyniki, gdy wprowadzane zmiany są zgodne z kontekstem oryginalnej grafiki.

Podsumowanie

Chociaż nowa funkcja Midjourney stanowi ważny krok w rozwoju narzędzia, pokazuje ona również konkurencyjny krajobraz AI, w którym różne platformy oferują podobne podobne rozwiązania. W miarę rozwoju sztucznej inteligencji narzędzia takie jak “Vary (Region)” w Midjourney podkreślają dążenie branży do bardziej zaawansowanych i skoncentrowanych na użytkowniku rozwiązań. Zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, postępy w edycji obrazów za pomocą AI obiecują przyszłość pełną kreatywności i nieszablonowego myślenia. To pokazuje, że sztuczna inteligencja rozwija się w niemal każdej dziedzinie – również w sztuce.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.