To miasto ma własnego stablecoina i chce dać dostęp do blockchaina mieszkańcom | Wiadomości | CrypS.

To miasto ma własnego stablecoina i chce dać dostęp do blockchaina mieszkańcom

PostFinanse zaoferuje kryptowaluty

Miasto Lugano znajdujące się w Szwajcarii, dzięki współpracy z Tetherem ma na celu wzmocnienie miejskiej infrastruktury za pomocą technologii blockchain


Lugano jest pionierem w tej dziedzinie, gdyż jako pierwsze miasto w Szwajcarii i jedno z pierwszych na świecie wprowadziło własną stabilną cenowo kryptowalutę – Luga (LVGA).

Miasto Lugano łączy siły z Tetherem

W ramach nawiązanej współpracy, Tether będzie zarządzać i obsługiwać węzeł walidatora dla 3Achain – oficjalnej sieci blockchain promowanej przez miasto Lugano, która stanowi podstawę dla LVGA. Ponadto 3Achain, będący wynikiem współpracy sektora publicznego, prywatnego i akademickiego, ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa, skalowalności i decentralizacji dla blockchaina Lugano.

Inicjatywa Plan ₿

Zarówno Lugano, jak i Tether są aktywnymi uczestnikami inicjatywy zwanej ,,Plan ₿”, której celem jest przyspieszenie adopcji technologii blockchain jako kluczowego elementu przekształcenia finansowej infrastruktury miasta. Lugano już teraz akceptuje płatności w bitcoinie i tetherze u ponad 350 lokalnych sprzedawców, a wkrótce będzie można również płacić za usługi miejskie. Trwa wdrażanie płatności przy pomocy kryptowalut za podatki, czy parkingi. Warto podkreślić, że Lugano oprócz bitcoina i tethera uznaje swój własny cyfrowy token – LVGA jako oficjalny środek wymiany.

Co na to Tether? 

Paolo Ardoino, CTO Tethera, podkreślił znaczenie partnerstwa z 3Achain, wskazując na: ”potrzebę skalowalności i stabilności w miarę rozwoju Lugano jako stolicy bitcoinowej i blockchainowej regionu”

Zachęcił również inne gminy do czerpania inspiracji z wizjonerskiego podejścia administracji Lugano. To pokazuje, że Tether wchodzi w każdy region w którym jest mile widziany i gdzie można wykorzystać jego pełne możliwości. 

Podsumowanie

Współpraca między Tetherem, a Lugano ma na celu przyspieszenie adaptacji technologii blockchain w codziennym życiu mieszkańców. Od drobnych transakcji z lokalnymi sprzedawcami po większe operacje, takie jak płatności podatkowe –  technologia blockchain stanie się podstawą finansowych wymian w mieście. Mamy nadzieję, że wdrażanie kryptowalut jako środka płatniczego w Szwajcarii pozwoli z czasem zastosować powyższą metodę na arenie międzynarodowej wśród innych krajów. Bez wątpienia ten przykład pokazuje, że branża krypto ma jeszcze wiele do zaoferowania zarówno obywatelom, jak i samorządom jednostek terytorialnych. 

PostFinanse zaoferuje kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.