Elon Musk kolejny raz sugeruje, że dogecoin zagości na X | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk kolejny raz sugeruje, że dogecoin zagości na X

Jacek Walewski
elon musk

Elon Musk, szef Tesli, SpaceX i właściciel X, po raz kolejny zasugerował, że na jego portalu może zagościć dogecoin (DOGE).


Dogecoin jednak pojawi się na X?

Elon Musk od dawna pała do dogecoina dziwną sympatią. Co jakiś czas pisze o nim w social mediach, puszczając oko inwestorom. Ci odpowiadają swoim kapitałem, podnosząc kurs memecoina.

W środowym poście Musk napisał, że X to miejsce przyjazne DOGE.

X to miejsce przyjazne psom

– napisał na X (czyli niedawnym Twitterze).

 

Oczywiście, jak nie trudno było przewidzieć, post, wywołał skok ceny DOGE, choć mało imponujący. Kryptowaluta zdrożała w skali doby o 1,68%, osiągając cenę 0,063 USD.

DOGE na X ma sens!

Inna sprawa, że adopcja DOGE na X miałaby sens, bowiem Musk od dawna sugeruje, że chce przekształcić Twittera w X, czyli super-portal od wszystkiego. Ta miałaby nie tylko służyć, jak ma to miejsce dziś, do wymiany myśli (nierzadko niestety nieszczególnie głębokich), ale też do handlowania czy płacenia. Kryptowaluty mogłyby w tym planie odegrać ważną rolę.

Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu Musk przedstawił nowe logo serwisu społecznościowego, pierwotnie zaprojektowane przez DogeDesignera. Ponownie doprowadził wtedy do wzrostu wartości DOGE.

Do tego biznesmen umieścił symbol DOGE w swojej biografii na X, czym dodatkowo podsycił nadzieje inwestorów na to, że w końcu umożliwi użytkownikom portalu płacenie dogecoinami.

Problem polega jednak na tym, że to wszystko tylko słowa i posty. Musk – słynący z dość dziwnego poczucia humoru – trochę chyba bawi się rynkiem, co jakiś czas subtelnie obiecując fanom kryptowalut, że tuż za rogiem czai się jego blockchainowa rewolucja. Czyny jednak o tym nie świadczą. Pomijając może to, że np. SpaceX i Tesla zainwestowały w bitcoiny, które do teraz hodlują.

Sam dogecoin został pierwotnie pomyślany jako żart i stworzony przez grupę inżynierów w 2013 roku. Z czasem przekształcił się jednak w znaczący zasób cyfrowy, który dziś może pochwalić się aż ósmym miejscem na rynku pod względem kapitalizacji.

elon muskreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.