Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.05.2024]

Kursy kryptowalut 22.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 22 maja 2024 r.


Spis treści:


Ether jest w lepszej sytuacji niż bitcoin w kwestii ETF-ów. Joe Lupin wskazuje powód

Joe Lubin uważa, że sytuacja ETH w przypadku powstania spotowych ETF-ów jest znacznie lepsza niż w przypadku bitcoina. CEO ConsenSyS wskazuje, dlaczego kurs etheru można wzrosnąć dużo bardziej niż BTC od stycznia br. Natomiast analityk Bloomberga ostrzega, że start tych funduszy giełdowych może zająć jeszcze trochę czasu.

Czytaj więcej: Jak zareaguje rynek w przypadku zatwierdzenia ETF-ów na Ethereum? Ten czynnik może wybić kurs ETH

Nie zdajecie sobie sprawy, kto nawet kupuje bitcoina – mówi CEO Bitwise

Ludzie byliby naprawdę zaskoczeni, jak ogromne pieniądze są lokowane na rynku bitcoina przez instytucje. CEO Bitwise przyznał, że ogromna ilość inwestorów korporacyjnych ukrywa fakt, że kupują BTC. Gdy to już jednak wyjdzie na jaw, może napędzić kolejny etap hossy.

Czytaj więcej: CEO Bitwise ujawnia prawdę o instytucjach na rynku bitcoina. Która korporacja planuje jeszcze zakup kryptowaluty?

Znany pisarz z Izraela krytykuje bitcoina

Znany izraelski pisarz i filozof ma problem z bitcoinem, a dokładnie to z jego fundamentami, na których opiera się jego działanie. Nie, nie chodzi o energochłonne wydobycie i wpływ na środowisko, a o autonomię od banków. Harari twierdzi, że ludzkość zmierza w złą stronę pokładając wiarę w tę technologię.

Czytaj więcej: Izraelski pisarz Yuval Noah Harari przedstawia kontrowersyjną opinię dot. bitcoina i banków

14 lat temu ktoś kupił dwie pizze za 10 000 BTC

Dziś mija równo 14 lat od momentu, gdy doszło do pierwszej znanej w historii kryptowalut transakcji z użyciem bitcoina. W związku z tym chcemy przedstawić wszystkim, którzy są nowi na tym rynku oraz przypomnieć osobom, które może już zapomniały, jak cała ta akcja została przeprowadzona, bo wiąże się z tym ciekawa historia.

Czytaj więcej: Bitcoin Pizza Day po raz 14. Dlaczego to święto jest kluczowe dla historii kryptowalut?

Wybory w USA mocno się przysłużą kryptowalutom

Wiara w szczerość wygłaszanych przez polityków poglądów już wielokrotnie rozczarowała niejednego wyborcę. Prawda jest jednak taka, że są takie osoby, które swój program faktycznie realizują, a Donald Trump zadeklarował wsparcie dla branży kryptowalut, jeśli wygra listopadowe wybory. Jak wygląda natomiast sytuacja w przypadku Joe Bidena? To bardziej skomplikowane, ale także zaczynają się pojawiać dobre sygnały wobec rynku cyfrowych aktywów.

Czytaj więcej: Kryptowaluty urosną dzięki wyborom w USA. Mike Novogratz wyjaśnia, dlaczego

Zetly powraca! Co szykuje polsko-estoński projekt?

Zetly przerywa dłuższą ciszę medialną i wysyła jasny komunikat, że działania projektu są na dobrym torze i możemy się spodziewać niebawem kolejnych przełomowych doniesień z ich obozu. Przetrwali ostatnią bessę, która wymiotła wiele ambitnych, młodych startupów z tego rynku. Ciężkie czasy tworzą silnych graczy, a oni na grach się znają dobrze i czują prawdziwego ducha sportu. Dlatego właśnie obrali sobie za cel połączenie technologii blockchain i cyfrowych aktywów ze sportem.

Czytaj więcej: Zetly: Dwuletnia podróż od pomysłu po MVP projektu i listing

Tokeny AI jeszcze mogą sporo namieszać. 5 projektów, które warto obserwować

Wielu analityków i ekspertów z branży kryptowalut wskazuje segment tokenów powiązanych ze sztuczną inteligencją jako ten, który jeszcze da nieźle zarobić podczas obecnej hossy. W tym ekosystemie już teraz sporo się dzieje, a platforma Santiment przedstawiła w tym tygodniu zestawienie najlepiej prosperujących altcoinów.

Czytaj więcej: Te projekty krypto mają spory potencjał do wzrostów. Warto je mieć na oku

Mastercard będzie walczyć ze złodziejami danych klientów za pomocą AI

Na darkwebowych platformach krąży miliony skradzionych numerów kart kredytowych oraz debetowych, które cyberprzestępcy mogą bez problemu kupić, by użyć ich do swoich celów. Gigant z rynku płatności – Mastercard – zamierza jednak ukrócić ten proceder. Pomóc ma w tym sztuczna inteligencja.

Czytaj więcej: Rośnie handel skradzionymi kartami kredytowymi. Mastercard użyje AI, by ukrócić ten proceder

Kursy kryptowalut 22.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.