Kryptowaluty urosną dzięki wyborom w USA. Mike Novogratz wyjaśnia, dlaczego | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty urosną dzięki wyborom w USA. Mike Novogratz wyjaśnia, dlaczego

Novogratz

Michael Novogratz, założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital, pojawił się w „Squawk Box” stacji CNBC. Temat wywiadu? Kryptowaluty. Zdaniem biznesmena to amerykańscy politycy napędzą wzrosty na giełdach.


  • Mike Novogratz jest zdania, że politycy w USA napędzą wzrosty na rynku kryptowalut,
  • Jego zdaniem temat bitcoina i etheru stał się w USA mocno polityczny.

Mike Novogratz oczekuje dalszej hossy

Mike Novogratz przyznał, że jest optymistą. Przynajmniej jeśli chodzi o kryptowaluty. Powód takiego spojrzenia może jednak zaskoczyć. Chodzi o postawę polityków.

Najpierw bowiem były i może przyszły prezydent Donald Trump ogłosił, że jest teraz fanem kryptowalut i będzie je przyjmował jako formę datków na swoją kampanię (wczoraj spełnił tę obietnicę).

W tym samym czasie prezydent Joe Biden zagroził zawetowaniem ustawy H.J. Res. 109, która, gdyby została uchwalona, zwiększyłaby adopcję kryptowalut w USA.

O co chodzi? I to, że blockchainowe aktywa stały się tematem politycznym. To zaś oznacza, że politycy będą walczyć o poparcie ze strony ich fanów. Gdy dodamy do tego fakt, że wiele wskazuje na to, że republikanie odbiją w tym roku Biały Dom… No, jest się z czego cieszyć.

Trumpa można nie lubić, ale – jak wynika z np. wspomnień Johna Boltona – stara się on realizować swój program wyborczy. Oznacza to, że jego wygrana to sukces bitcoina.

Oczywiście Joe Biden nie podda się bez walki. Choć on sam może nie wiedzieć, czym jest bitcoin (czasami można odnieść wrażenie, że nierzadko nawet nie wie, co w ogóle się wokół niego dzieje), jego współpracownicy mogą naciskać teraz na przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera, by ten nie atakował rynku kryptowalut tak mocno, jak wcześniej. Stąd też możliwe stanie się powstanie ETF-ów etheru.

Novogratz podkreślił, że rynek blockchaina potrzebuje współpracy z Kongresem i Białym Domem. Tyle że konieczna jest też wymiana elit politycznych. Te obecne są zbyt skostniałe.

Szanse na ETF etheru wzrosły!

W ciągu ostatnich 24 godzin cena etheru (ETH) do ok. 3900 USD. Powód? To, że wiele zaczyna wskazywać na to, że ETF-y kryptowaluty jednak powstaną. Eksperci Bloomberga ds. ETF-ów, Eric Balchunas i James Seyffart, uważają, że szanse na zatwierdzenie spotowego ETF-a skoczyły z 25% do 75%.

Co ciekawe, analitycy wskazują, że “tak” SEC będzie bezprecedensowe i będzie miało wymiar polityczny, a nie merytoryczny. Gensler zapewne chętnie powiedziałby “nie”, ale może być, jak wspomniałem wcześniej, naciskany z góry, by nie pogrążył i tak słabą kampanię Bidena.

Novogratzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.