Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 22.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 22 marca 2024 r.


Spis treści:


Oto kluczowy powód tak dużych odpływów BTC z ETF-u Grayscale

Grayscale to jeden z tych gigantów, który w dużym stopniu przyczynił się do tego, że amerykańska SEC w końcu zgodziła się na powstanie spotowych ETF-ów na bitcoina. Po ponad dwóch miesiącach od ich uruchomienia częściej słyszymy o wypływach BTC z tego funduszu niż odwrotnie. Analityk Bloomberga – Eric Balchunas – wskazuje jedną z kluczowych przyczyn tego zjawiska i wyjaśnia, co może być dalej z funduszem od tego zarządcy aktywami.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina nadal spada. Analityk Bloomberga wyjaśnia powód odpływów z ETF-u od Grayscale

Kurs Fantom skoczył o ponad 200%

Nie tylko tokeny bazujące wyłącznie na spekulacji notują w ostatnim czasie spore wzrosty. Tutaj mamy przykład altcoina z bardzo mocnymi fundamentami swojego projektu, a jego skok wartości jest spowodowany ważnym wydarzeniem.

Czytaj więcej: Ten altcoin z TOP 100 skoczył o 205% w ciągu ostatnich 30 dni nie będąc memecoinem

Unia Europejska bierze się za portfele kryptowalut

Unia Europejska nie lubi się bardzo z gotówką i jak widać, z prawem do prywatności również. Pewien eurodeputowany polityk z niemieckiej Partii Piratów – dr Patrick Breyer – przekazał wczoraj niepokojące informacje dot. nowych przepisów przegłosowanych przez Parlament Europejski.

Czytaj więcej: Unia Europejska zakaże anonimowych transakcji kryptowalutami

Adam Back wskazuje, czego potrzebują ETF-y na BTC, by podnieść kurs kryptowaluty

Pamiętacie słynne “minimum socjalne” Kamila Gancarza? Podobny pogląd przedstawił wczoraj CEO Blockstream przy okazji jak dzielił się swoimi obserwacjami dot. obecnej oraz przyszłej sytuacji bitcoinowych ETF-ów. Zasłużony dla tego rynku kryptograf ma również cenną radę dla wszystkich inwestorów największej z kryptowalut.

Czytaj więcej: ETF Grayscale upadnie za kilka dni – twierdzi Adam Back. Kryptograf ma radę dla HODLerów bitcoina

Obserwujcie te 2 altcoiny – sugeruje Michael van de Poppe

Topowy analityk przygląda się dwóm altcoinom i pozytywnie ocenia ich sytuację na wykresie cenowym. Przedstawił również swoją prognozę, kiedy kurs bitcoina osiągnie nowe ATH.

Czytaj więcej: Van de Poppe pisze, kiedy kolejne ATH bitcoina i prognozuje wzrosty dwóch altcoinów

Nvidia prezentuje kolejne przełomowe zastosowanie AI

Technologiczny gigant znów daje o sobie znać poprzez kolejne działanie na rzecz rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji (AI). Firma zaprezentowała nowe narzędzie, które pozwala w sekundę zamienić tekst w trójwymiarową wizualizację. Otwiera to szereg nowych możliwości m.in. dla twórców animacji oraz gier.

Czytaj więcej: Nvidia stworzyła narzędzie AI do zamiany tekstu na obiekty 3D

Kursy kryptowalut 22.03.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.