ETF Grayscale upadnie za kilka dni - twierdzi Adam Back. Kryptograf ma radę dla HODLerów bitcoina | Wiadomości | CrypS.

ETF Grayscale upadnie za kilka dni – twierdzi Adam Back. Kryptograf ma radę dla HODLerów bitcoina

Jacek Walewski

Early adopter bitcoina –  Adam Back – wszedł na temat sytuacji na rynku ETF-ów dot. tej kryptowaluty. Dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Blockstream jest zdania, że fundusze te nadal nie są wpisane w obecną cenę tej kryptowaluty.


  • Adam Back uważa, że ETF-y BTC nie są jeszcze wycenione przez rynek,
  • Ma też radę dla inwestorów: nie trzymać BTC na giełdzie, ale na własnym portfelu i czekać na nowe ATH.

Adam Back mówi o ETF-ach

Adam Back pozostaje bitcoinowym bykiem. Jego zdaniem, „fundusze ETF bitcoina nadal nie są wycenione”. Innymi słowy, rajd cenowy związany z ich istnieniem dopiero się rozpocznie.

Nie chodzi jednak tylko o to, że inwestorzy kupują BTC za pomocą ETF-ów. Back zauważył też, że GBTC,  czyli ETF od firmy Grayscale, może wkrótce się wyprzedać. I faktycznie, to ten fundusz jest powodem do zmartwień inwestorów, bowiem to z niego “wypływa” kapitał, co z kolei osłabia rynek BTC.

Jeżeli zabraknie grayscalowego czynnika, popyt ze strony inwestorów, którzy inwestują w ETF może wywindować kurs BTC nawet na 100 000 USD.

100 000 USD? Już dawno powinniśmy tyle płacić za 1 BTC!

Jeżeli jesteście na rynku kryptowalut już parę lat, pamiętacie prognozę Kamila Gancarza, który mówił, że 100 000 USD za 1 BTC to “minimum socjalne”.

Back zgadza się z powyższą tezą. Jest zdania, że bitcoin już dawno powinien kosztować 100 000 USD. Stąd też przebicie ATH z listopada 2021 roku – 69 000 USD – nie wywołało szczególnej ekscytacji rynku. Po prostu wszyscy uważają, że bitcoin jest niedoszacowany.

To jednak nie koniec ciekawych myśli kryptografa. Back twierdzi, że kanały sprzedaży ETF-ów są wciąż na wczesnym etapie rozwoju, a wiele z nich nie zostało jeszcze w ogóle w pełni otwartych. Popyt na bitcoinowe fundusze jest dopiero przed nami. Z produktami muszą zapoznać się sprzedawcy, doradcy inwestycyjni i sami klienci.

Back ma w związku z tym wszystkim pewne przesłanie do tych osób, które chcą sprzedać swoje coiny. Poleca każdemu, kto sprzedał bitcoina za mniej niż 100 000 USD, by ponownie ocenił on swoją strategię. Zaproponował też hodlerom, by ci zamiast trzymać na giełdach zlecenia sprzedaży z limitem, szybko przenieśli coiny na cold wallet i czekali na nowe szczyty.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.