Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [22.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 22.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 22 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Pastor zorganizował kryptowalutowy SCAM na 3 mln USD w imię pana

Jak widać, wiara niektórych osób w boże zbawienie po śmierci oraz bezpieczne życie na ziemskim padole jest tak silna, że są w stanie nawet kupować kryptowaluty, byleby nie dosięgnął ich ogień piekielny. Pewien duchowny z USA zrobił na tym niezły biznes, a gdy wszystko zaczęło się psuć w jego planie, znalazł na to równie cwane wytłumaczenie.

Czytaj więcej: Duchowny z USA oszukał wiernych na miliony dolarów. Sprzedawał własną kryptowalutę

Kurs bitcoina spadnie do 35 tys. USD. Ostatnia taka promocja w tym roku?

Arthur Hayes podzielił się kolejnymi obserwacjami i swoimi prognozami dot. sytuacji na wykresie cenowym bitcoina. Warto zaznaczyć, że jego przewidywania dotyczące korekty, jaka nadeszła po zatwierdzeniu ETF-ów dla rynku spot tego aktywa, faktycznie się sprawdziły. Teraz przedsiębiorca wskazał, do którego momentu kurs BTC powinien spadać.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina będzie spadać do tego momentu – wskazuje Arthur Hayes

A co jeśli Jamie Dimon tylko udaje wroga bitcoina?

JPMorgan ogólnie nie jest bankiem, który przejawia negatywny stosunek do bitcoina. Ba! Nawet aktywnie wspiera firmę BlackRock w zakupie kryptowaluty na poczet jej ETF-u. Jednakże prezes tego pierwszego, czyli Jamie Dimon, jest radykalnym wrogiem króla cyfrowych aktywów. Weźmy pod uwagę, że nie można jednoznacznie stwierdzić, że człowiek ten jest głupi lub zacofany. A może Dimon specjalnie udaje takiego w niektórych kwestiach?

Czytaj więcej: Teorie spiskowe dot. ataków na bitcoina ze strony CEO JPMorgan. Jamie Dimon to mistrz aktorstwa?

Twórcy Terry nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa

Terraform Labs nie jest w stanie poradzić sobie już samodzielnie ze spłatą wierzycieli, a do tego dochodzą liczne pozwy sądowe, z którymi musi się zmierzyć. Pod tym kątem sytuacja także nie wygląda za ciekawie, stąd jedynym ratunkiem przed całkowitą klęską wydaje się wniosek u opadłość na podstawie rozdziału 11. Obecny dyrektor generalny firmy uspokaja, że to rozwiązanie powinno pomóc jej w tym, by ruszyć dalej.

Czytaj więcej: Pierwsze głośne bankructwo w 2024 roku. Terraform Labs kapituluje, a ich tokeny lecą w dół

Tak w Chinach omija się zakaz handlu kryptowalutami

Posiadanie kryptowalut w Państwie Środka nie jest zakazane, aczkolwiek handel nimi oraz ich wydobycie już tak. Jednakże nie ma takiej siły, która by zatrzymała traderów tej klasy aktywów, którzy są w stanie zejść nawet do głębokiego podziemia, by dalej parać się swoją profesją. Jak więc wygląda undergroundowy handel bitcoinem?

Czytaj więcej: Kryptowaluty są w tym kraju zakazane, ale ich trading w podziemiu generuje miliardy dolarów obrotu

Tych faktów o Cardano zapewne nie zna większość z Was!

Ekosystem Cardano bezapelacyjnie należy do ścisłej czołówki w branży blockchaina oraz kryptowalut. Chociaż są i takie osoby, które twierdzą, że sieć z roku na rok staje się coraz bardziej martwa, nie jest to wcale prawdą. Co więcej, posiada ona wiele charakterystycznych cech, które wyróżniają je na tle konkurencyjnych łańcuchów i dają wiele nadziei, że będzie do niej spływać kapitał ze strony wielkich inwestorów. Natomiast w kwestii samego tokena ADA, czyli natywnej kryptowaluty tej sieci, także mamy dla Was kilka ciekawostek.

Czytaj więcej: Czy warto inwestować w Cardano (ADA)? Ile będzie kosztować w 2025 i 2030 roku?

Regulacje kryptowalut w UK są coraz większym problemem

Wielka Brytania od kilku miesięcy narzuca na kryptowalutowe podmioty nowe przepisy, które wymagają od nich silnej zmiany w dotychczasowych praktykach na tle marketingowym. Doprowadziło to do tego, że nawet i naprawdę solidne marki z tego rynku mają problemy z dalszym funkcjonowaniem w tym kraju. CEO giełdy Bittrex uważa, że regulacje wprowadzone przez rząd Rishi’ego Sunaka mogą doprowadzić do odwrotnej efektu, niż ten zakładany przez polityków, a finalnie wyspy zaczną notować odpływ firm z tej branży.

Czytaj więcej: Sytuacja kryptowalut w Wielkiej Brytanii jest coraz gorsza. CEO Bittrex bije na alarm!


Newsy z weekendu


Uwaga na fałszywy support Trezora!

Jeden z największych producentów portfeli sprzętowych na kryptowaluty ostrza o próbie oszustwa jego klientów. Wskazano, która grupa użytkowników jest najbardziej narażona na ingerencję ze strony hackerów, oraz jak należy się przed tym chronić.

Czytaj więcej: Trezor ujawnia naruszenie bezpieczeństwa. 66 tys. klientów zagrożonych atakiem phishingowym

Nowe „dzieło” AI bardzo nie spodobało się krytykom sztuki

Wiele mówi się o tym, że sztuczna inteligencja zastąpi artystów. W końcu potrafi już komponować piosenki, pisać opowiadania i – no właśnie – malować. Na tym ostatnim polu zdecydowanie przesadziła! Parę ruchów pędzlem zakończyło jej karierę! Po kolei jednak…

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja skończyła się jako artysta? Zrobiła coś, co oburzyło koneserów sztuki!

Sztuczna inteligencja wie lepiej niż Ty jak prowadzić biznes

Mustafa Suleyman, współzałożyciel DeepMind, twierdzi, że sztuczna inteligencja będzie w stanie wymyślać produkty, sprzedawać je i prowadzić firmy. Kiedy? Najpóźniej w 2030 roku.

Czytaj więcej: Jesteś przedsiębiorcą? Masz przechlapane! Wkrótce twoim konkurentem będzie AI 

I cyk, kolejny kraj myśli o ETF-ie na bitcoina

W Korei Płd. ETF-y śledzące cenę spot BTC są obecnie niedostępne. Wiele wskazuje na to, że powyższe może się wkrótce zmienić. Zmian w przepisach chce nowy współpracownik prezydenta kraju. Pytanie jednak, czy nawet zatwierdzenie przez Seul tego typu instrumentów finansowych będzie stanowić bodziec do wzrostów tej kryptowaluty?

Czytaj więcej: ETF-y bitcoina pojawią się w kolejnym kraju?

Kursy kryptowalut 22.01.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.