Kurs bitcoina będzie spadać do tego momentu - wskazuje Arthur Hayes | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina będzie spadać do tego momentu – wskazuje Arthur Hayes

Karolina Kropopek

Założyciel oraz były dyrektor generalny giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX prognozuje, że cena bitcoina znajdzie się poniżej poziomu 40 tys. dol. za sztukę. Korekta ta ma potrwać do końca stycznia br.


  • Według najnowszej prognozy przedstawionej przez Arthura Hayesa spadek kursu BTC poniżej 40 tys. dol. może potrwać dotąd aż Departament Skarbu USA ogłosi kwartalny plan pożyczkowy,
  • Wspomniany przedsiębiorca wyjaśnia swoje stanowisko pogorszeniem płynności w systemie finansowym.

Kurs bitcoina może dalej spadać?

Czołowy przedsiębiorca stwierdził, iż sytuacja na wykresie BTC nie wygląda zbyt ciekawie. W efekcie spodziewa się on spadku poniżej linii 40 tys. dolarów, nawet do 35 tys. dolarów za monetę.

Korekta ta może prawdopodobnie potrwać do 31 stycznia br., według założeń Arthura Hayesa. W tym dniu bowiem amerykański Departament Skarbu ma ogłosić kwartalny plan pożyczkowy.

W innym wpisie opublikowanym na platformie X były CEO BitMEX zaznaczył, iż zarówno BTC, jak i S&P500 przestały rosnąć razem po uruchomieniu pierwszych bitcoinowych ETF-ów spot w Stanach Zjednoczonych.

Korekta okazją inwestycyjną

Inny znany trader – Michael van de Poppe – określił ostatni spadek mianem „typowego” dla rynku czołowej kryptowaluty. Co więcej, wezwał on inwestorów do kupowania BTC po przecenie, bowiem uznał, iż niedługo trend wzrostowy będzie kontynuowany.

Z kolei analitycy z platformy CryptoQuant zwrócili uwagę na wyjście z uśpienia starych monet BTC. Posiadacze znacznej ilości bitcoinów mogli sprzedać je, prawdopodobnie za sprawą transakcji pozagiełdowych.

Obecnie za największą z kryptowalut trzeba zapłacić nieco ponad 40,4 tys. dol. W ciągu ostatnich 7 dni potaniała ona o 4,3%. Swój tegoroczny szczyt cenowy bitcoin odnotował natomiast powyżej 48,6 tys. dol.

BTC
Wykres BTC. Źródło: tradingview.comreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.