Sytuacja kryptowalut w Wielkiej Brytanii jest coraz gorsza. CEO Bittrex bije na alarm! | Wiadomości | CrypS.

Sytuacja kryptowalut w Wielkiej Brytanii jest coraz gorsza. CEO Bittrex bije na alarm!

Karolina Kropopek

W związku z zaostrzonym rygorem dot. działalności marketingowej ze strony krajowego organu nadzoru finansowego z Wielkiej Brytanii wiele firm kryptograficznych postanowiło opuścić ten rynek.


  • Surowe zasady marketingowe doprowadziły do tego, że liczne kryptowalutowe przedsiębiorstwa zawiesiły swoje usługi w UK, bądź wycofały się z tego rynku,
  • Wielka Brytania pozostaje obecnie w tyle za innymi regionami, jeżeli chodzi o ambicje w staniu się centrum Web3.

Kryptowaluty z brakiem perspektyw w UK

Prawnik oraz dyrektor generalny Bittrex Global – Oliver Linch – wyznał w rozmowie z mediami, iż dla niektórych przedsiębiorstw kryptowalutowych dość rygorystyczne zasady marketingowe ustanowione przez FCA, działają jako środek odstraszający oraz potencjalny powód do opuszczenia Wielkiej Brytanii.

Zapewnienie bezpieczeństwa konsumentom ma ogromne znaczenie, ale najlepszym sposobem na to jest stworzenie ram prawnych, które są wystarczająco zrozumiałe, aby rynek mógł zachować zgodność i wystarczająco wyraźne, aby regulator, w tym przypadku FCA, mógł je egzekwować.

– zaznaczył Oliver Linch.

Warto wspomnieć, iż CEO Bittrex Global jest byłym radcą prawnym Shearman & Sterling z ponad 10-letnim doświadczeniem w rozszyfrowywaniu i opracowywaniu polityki regulacyjnej.

Surowe zasady dot. reklam kryptowalut

Nowe brytyjskie przepisy dot. reklam kryptowalut weszły w życie 8 października 2023 r. Zostały one wprowadzone po to, aby marketing produktów kryptograficznych stał się bardziej przejrzysty i dokładny. Mimo to wiele firm uznało je za “skomplikowane”.

Na początku stycznia br. handel kryptowalutami na brytyjskim rynku zawiesił m.in. Revolut, aby zyskać więcej czasu na dostosowanie się do nowych wymagań. W związku z wprowadzonymi zmianami Wielką Brytanię opuściła giełda Bybit. Z kolei platformy tj. Binance i OKX ponownie oceniły swoje strategie w świetle surowych wytycznych.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.