Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.12.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 21.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Cardano łączy siły z koncernem paliwowym

Cardano startuje w Ameryce Południowej z inicjatywą, która ma dać początek nowym możliwościom wykorzystania technologii blockchain. Fundacja stojąca za tym ekosystemem zapowiada, że to dopiero początek przełomowych ogłoszeń dot. strategicznych partnerstw.

Czytaj więcej: Cardano ogłasza nowe partnerstwo. Czas wdrożyć blockchain do tego sektora!

Kolejny memecoin, który wykręca kosmiczne liczby

Rzucają się ci ludzie na te memecoiny w nadziei, że to będzie ten projekt, których ich solidnie ustawi finansowo na jakiś czas. Co prawda, niektórym spekulantom udaje się wykręcić sporo X na takich akcjach. W tym roku takimi ewenementami na pewno okazały się PEPE i Bonk, a ostatnio kolejne memiczne kryptowaluty zrobiły niezły rajd cenowy.

Czytaj więcej: Były psy i żaba, to teraz czas na koguta. Nowy memecoin rośnie o 29 000% od swojego dołka w kilka dni

Darowanemu koniowi się w…eźcie nie wysyłajcie mi shitcoinów! Apeluje Vitalik Buterin!

Z Vitalikiem Buterinem jest krótka piłka w temacie „darowanych mu” kryptowalut. Jeśli nie posiadają fundamentów, które programista uważa za wartościowe, to Twój projekt bardzo szybko opuści jego wallet. Współtwórca Ethereum od lat jest zasypywany „prezentami” w postaci dropów nowych tokenów. Jakiś czas temu w tej sprawie dobitnie przedstawił swoje stanowisko. Jak widać, nie podziałało.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin robi świąteczne porządki i pozbywa się części tokenów ze swojego portfela

Wystartował wyścig o to, czyja reklama ETF-a na BTC jest fajniejsza

Ruszyła kampania medialna reklamująca spotowe ETF-y na cenę bitcoina od niektórych firm. Trzeba przyznać, że jest już ciekawie na samym starcie. Znany maksymalista BTC chwali te inicjatywy i zapowiada, że to dopiero początek wystrzałowych reklam w tym temacie.

Czytaj więcej: „Satoshi pozdrawia”. W sieci pojawiły się pierwsze reklamy ETF-ów na bitcoina

Polkadot z ważnym kamieniem milowym

W sieci Polkadot dokonał się dziś pewien przełom, który wskazuje na spore zainteresowanie nią ze strony entuzjastów cyfrowych aktywów. Na różnych blockchainach ostatnio generalnie widać spory skok aktywności, co ma swoje dobre i złe strony.

Czytaj więcej: Historyczny dzień dla Polkadot! DOT zawalczy o poziom 8 dolarów?

Argentyna zacznie honorować płatności urzędowe w kryptowalutach

W ostatnich tygodniach oczy wielu entuzjastów kryptowalut są mocno skupione na zmianach, jakie zachodzą na arenie politycznej w Argentynie. Nowo mianowany prezydent Javier Milei wydaje się być dla niektórych aż zbyt szalony, podczas gdy inni uważają, że tylko radykalne kroki, jakie ten zapowiada, uratują będącą dziś w gruzach gospodarkę tego kraju. Nowa głowa państwa deklaruje zniesienie instytucji banku centralnego oraz opowiada się za zwiększoną adopcją bitcoina na szczeblu urzędowym. Teraz otrzymujemy tego przykład w postaci informacji, jaką przekazała tamtejsza minister spraw zagranicznych. Obywatele posiadający nieuregulowane koszty u skarbu państwa, będą mogli je uregulować w formie bitcoina, ale i również innych wskazanych kryptowalut.

Czytaj więcej: Argentyna ogłasza przełomową zmianę dot. adopcji bitcoina!

Binance kontra regulatorzy. Jak to się zaczęło i do czego prowadzą ostatnie decyzje giełdy?

Praktycznie przez cały czas trwania 2023 roku słyszeliśmy o problemach największej na świecie giełdy kryptowalut z organami nadzorczymi. Najcięższe boje toczyły się (a w niektórych przypadkach dalej trwają) w Stanach Zjednoczonych, w wyniku czego niedawno doszło do przełomowych zmian w strukturach zarządu Binance. Jednakże i w innych krajach przedsiębiorstwo ma sporo problemów, przez co tak nieco tuła się po tym świecie w poszukiwaniu stabilizacji. Gdzie i kiedy zaczęły się pierwsze poważne problemy z regulatorami? Na co obecnie liczy Binance po ostatnich ugodach? Wszystko to zebraliśmy w jednym artykule, byście mogli nadrobić niektóre wątki, jeśli coś w międzyczasie przegapiliście, a działo się w końcu sporo.

Czytaj więcej: Binance i rekordowa kara pieniężna w branży kryptowalut. Geneza sprawy i wątki poboczne

Kursy kryptowalut 21.12.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.