Cardano ogłasza nowe partnerstwo. Czas wdrożyć blockchain do tego sektora! | Wiadomości | CrypS.

Cardano ogłasza nowe partnerstwo. Czas wdrożyć blockchain do tego sektora!

Fundacja Cardano przypieczętowała niedawno nietypowe partnerstwo. Okazuje się, iż będzie ona współpracować z jedną z najbardziej znanych firm naftowych w Brazylii widniejącą pod nazwą Petrobras.


Z komunikatu prasowego z 20 grudnia br. wynika, że wspomniane partnerstwo będzie skupiać się na programie edukacyjnym z zakresu technologii blockchain. Tym samym świadomość na jej temat oraz adopcja zostaną poszerzone.

Cardano ogłasza nowe partnerstwo

Fundacja Cardano od dłuższego czasu stara się koncentrować na rozwijaniu sieci oraz zwiększaniu jej użyteczności i adopcji. W związku z tym najnowsza współpraca jest posunięciem strategicznym.

W ramach wspomnianego partnerstwa Fundacja Cardano zapewni warsztaty edukacyjne z zakresu blockchaina dla pracowników Petrobras. Będzie to szkolenie, podczas którego uczestnicy porozmawiają na temat potencjału tej technologii, a także przedyskutuję różne przypadki jej użycia i zastosowania.

Nowe przypadki zastosowania blockchaina

Opisana inicjatywa może otwierać furtkę dla brazylijskiej firmy naftowej do dalszego zainteresowania się technologią stojąca za kryptowalutami. Przedsiębiorstwo to przyznało, iż wspomniane partnerstwo stanowi ważny krok – w szczególności może ono doprowadzić do nowych przypadków użycia blockchaina w sektorze energetycznym.

Fundacja Cardano wyraziła natomiast nadzieję na to, że będzie to jedna z wielu współprac, które uda się jej nawiązać na tym polu.

Krytyka i pesymistyczne prognozy względem ADA

Mimo wysiłku podejmowanego przez Cardano niektórzy obserwatorzy tego rynku twierdzili, iż sieć od projektu nie posiada użyteczności. Co więcej, sugerowali, że jest to jeden z wielu powodów, dla których ADA będzie osiągać gorsze wyniki w kolejnej hossie.

Na przekór opiniom wydawanym przez krytyków Cardano niejako wybroniło się z tych i podobnych zarzutów, ponieważ wykorzystanie jego sieci gwałtownie wzrosło w ostatnim czasie.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.