Historyczny dzień dla Polkadot! DOT zawalczy o poziom 8 dolarów? | Wiadomości | CrypS.

Historyczny dzień dla Polkadot! DOT zawalczy o poziom 8 dolarów?

Filip Dzięciołowski
Polkadot

Polkadot przeżywa istne oblężenie swojej sieci, która odnotowała dziś swój historyczny rekord liczby przeprowadzonych transakcji w trakcie jednej doby. Na blockchainie tym doszło bowiem do ponad 1 miliona transferów w ciągu 24 godzin. 


Im większy ruch w danej sieci, tym więcej szans na rozwój danego projektu ze względu na wzmożone zainteresowanie nim ze strony inwestorów. To samo tyczy się to sytuacji natywnych kryptowalut określonych blockchainów. Dziś. tj. 21 grudnia, w sieci warstwy 1 – Polkadot – osiągnięto kamień milowy w postaci przekroczonej granicy 1 miliona przeprowadzonych transakcji jednego dnia. Co jest katalizatorem tak wzmożonej aktywności na tym blockchainie?

Polkadot zalicza ważny kamień milowy

Nowe ATH pod względem ilości dziennych transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem tej sieci jest spowodowane ostatnio panującym boomem na bicie inskrypcji inspirowanych tymi, które zapoczątkował protokół Ordinals w sieci Bitcoina.

Poprzedni rekord na blockchainie Polkadot pochodził z dnia 5 maja 2021 roku i wynosił 941 tys. transakcji jednego dnia.

 

Inskrypcje porządkowe w tym roku rozprzestrzeniły się na wiele blockchainów warstwy 1 i stały nowym trendem w sektorze Web3. Ich stale rosnąca popularność doprowadziła oczywiście do zmaksymalizowania procesu przepustowości transakcji w niektórych sieciach i nie tylko te warstwy 1. Przykładem mogą być tutaj Avalanche, Arbitrum czy Shibarium.

Ma to oczywiście dobre i złe strony. Z negatywów można na pewno wskazać na powstanie deficytu przestrzeni blokowej i doprowadzenie do wydłużonego czasu oczekiwania na zatwierdzenie naszej transakcji przez górników lub walidatorów.

Jeśli komuś będzie zależało na tym, by jego transfer został zrealizowany w trybie ekspresowym, może uiścić dodatkową opłatę, co przekłada się na większe zyski dla wyżej wspomnianych podmiotów. Tym sposobem minerzy z sieci BTC ostatnio notują rekordowe przychody.

Kurs DOT rośnie

Wraz z wzrostem opłat sieciowych i dynamicznego skoku w danej sieci, rośnie zapotrzebowanie na jej natywny token, czym w przypadku Polkadot jest DOT. Kurs tego altcoina również ostatnio świeci na zielono.

W momencie pisania tego artykułu kryptowaluta kosztuje 7,56 dolara, co oznacza wzrost o ponad 8,5% ciągu ostatnich 24 godzin. Czy uda jej się dobić na dniach do poziomu 8 dolarów? Jeśli tak, będzie to oznaczać tegoroczny rekord cenowy tego aktywa oraz najwyższy kurs od sierpnia 2022 roku.

Im więcej życia będzie w jego macierzystej sieci, tym większe szanse na powodzenie. Do tego mogą doprowadzić również różne innowacje w ramach jej ekosystemu. Niedawno informowaliśmy Was o przełomowej współpracy, jaką nawiązano z siecią Cardano.

Wykres cenowy DOT od początku 2023 roku na giełdzie Kraken. Źródło: TradingView
Polkadotreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.