Argentyna ogłasza przełomową zmianę dot. adopcji bitcoina!

W tym poście:
Bitcoin
-2.74%

Ekonomistka i polityczka z Argentyny sprawująca funkcję ministra spraw zagranicznych uznała, iż dekret legalizujący wykorzystywanie niektórych walut w umowach i płatnościach, mógłby mieć zastosowanie do kryptowalut.


Przyjęcie takiego stanowiska jest dużym ukłonem w stronę bitcoina (BTC) oraz innych wirtualnych walut. 

Argentyna i przełom związany z BTC

Z postu opublikowanego 21 grudnia br. na platformie X (dawnym Twitterze) wynika, że dekret uchwalony 20 grudnia br. którego “pozornym” celem jest reforma gospodarcza i deregulacja, pozwoliłby na używanie wirtualnych walut w Argentynie.

Choć nie wspomina on konkretnie o kryptowalutach, zawiera postanowienie, z którego treści wynika, iż dłużnicy mają możliwość zapłaty w walutach nieuznawanych za prawny środek płatniczy we wspomnianym kraju.

Ratyfikujemy i potwierdzamy, że w Argentynie kontrakty mogą być rozliczane w bitcoinie. A także w każdej innej kryptowalucie

– zaznaczyła Diana Mondino.

Ten sam dekret pozwoliłby również na rozliczanie przy użyciu litrów mleka czy wołów, według opinii wydanej przez wspomnianą polityk. Pozostałe przepisy w nim zawarte pozwalają osobom fizycznym na samodzielny wybór rodzaju waluty.

Adopcja kryptowalut rośnie

Wielu entuzjastów wirtualnych walut z Argentyny postrzega wygraną Javiera Milei w wyborach prezydenckich, jako coś pozytywnego. Ten bowiem mianował Dianę Mondino na ministra spraw zagranicznych. Uważają oni to za pozytywny sygnał do adopcji kryptowalut w tym kraju.

Należy przypomnieć, że Argentyna zmaga się z problemem inflacji tradycyjnej waluty. Bitcoin z kolei mocno zyskał na wartości od początku 2023 r. Jego cena wzrosła o ponad 150%. Z tego powodu przez wiele osób może on być odbierany, jako alternatywa do ochrony wartości swoich środków w czasie.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->