Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.11.2023]

Kursy kryptowalut 21.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Binance prawdopodobnie zapłaci 4 mld USD za ugodę z władzami USA

Binance od kilku lat jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez amerykański Departament Sprawiedliwości (DoJ). Rządowy resort USA twierdzi, że giełda ma sporo za uszami, ale ponoć jest skłonny pójść na ugodę za najwyższą kwotę w historii branży kryptowalut. W następstwie tych doniesień kurs BNB powrócił do poziomów sprzed pozwania firmy przez SEC.

Czytaj więcej: Kurs BNB najwyżej od czerwca, a ten ruch sygnalizuje ugodę Binance z DoJ

Kraken pozwany przez SEC. Prezesowi giełdy puściły nerwy

Amerykański regulator wysunął poważne oskarżenia przeciwko topowej giełdzie kryptowalut. Otrzymany pozew skomentował Jesse Powell, czyli prezes zarządu firmy, który nie szczędził gorzkich słów w stronę Gary’ego Genslera. Jego zdaniem SEC tak naprawdę wyłudza pieniądze od podmiotów z branży kryptowalut pod przykrywką egzekwowania przepisów, których formalnie nie ma.

Czytaj więcej: SEC pozywa Krakena

Zadłużenie USA jest na rękę bitcoinowi?

Cena bitcoina liczona w setkach tysięcy dolarów? Taki scenariusz wieszczy CEO Strike, czyli dostawcy rozwiązań transferu tej kryptowaluty przez Lightning Network. Wskazuje on na konkretne zjawisko w amerykańskiej gospodarce, które jego zdaniem jest zdecydowanie na korzyść bitcoina.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina wybije 100 000 USD przez tę sytuację – twierdzi CEO Strike

Trezor z super ofertą na swoje portfele z okazji Black Week

Uwaga, fajna promka od producenta portfeli sprzętowych! Warto zainwestować w tego rodzaju sprzęt, a zwłaszcza w obecnym czasie na rynku kryptowalut, gdy stale otrzymujemy dowody na to, że żadne giełdy oraz hot wallety nie są gwarantem bezpieczeństwa naszych środków. Przyznajcie, że podwójną szkodą byłoby stracić swoje środki w wyniku kradzieży na moment przed nową hossą. A tak, to możemy trzymać je w zewnętrznym portfelu offline i być pewni, że nikt nam ich nie ukradnie.

Czytaj więcej: Trezor obniża ceny swoich portfeli do 40% z okazji Black Week!

Mastercard ma plan jak zwalczać kryptowalutowe SCAMy

Gigant z rynku płatności robi kolejny krok w stronę wsparcia branży cyfrowych aktywów, a dokładnie sektora jej bezpieczeństwa. Wczoraj Mastercard ogłosiło partnerstwo z firmą Feedzai, która stoi za specjalną platformą technologiczną zajmującą się monitorowaniem podejrzanych zachowań w cyberprzestrzeni i zabieganiu kryptowalutowym oszustwom. Jak przekazano, podmiot ten dokona integracji z platformą CipherTrace Armade należącą właśnie Mastercard, by pomóc bankom weryfikować transakcje z ponad 6000 giełd kryptowalut pod kątem tego, czy nie pochodzą z nielegalnych procederów.

Źródło: CNBC

Apple się doigrało i otrzymało pozew za blokowanie rynku kryptowalut

Gigant technologiczny produkujący sprzęty ze słynnym logiem jabłka ma różne przejścia z branżą kryptowalut. Przede wszystkim sprowadzają się one do konfliktów dot. aplikacji powiązanych z tym rynkiem w App Store. Jednak teraz część klientów się mocno zdenerwowała i zarzuciła firmie w pozwie zbiorowym, że ta celowo blokuje niektórzy pośredników do przeprowadzania transakcji peer-to-peer oraz prowadzi nieuczciwe praktyki wobec konkurencji aplikacji Cash App, z którą ponoć Apple działa w komitywie.

Źródło: Reuters 

Kursy kryptowalut 21.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.