Kurs bitcoina wybije 100 000 USD przez tę sytuację - twierdzi CEO Strike | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina wybije 100 000 USD przez tę sytuację – twierdzi CEO Strike

Bitcoin Bitcoin [BTC]

Dyrektor generalny firmy Strike twierdzi, że wystarczy jeden konkretny czynnik, by kurs bitcoina przebił poziom 100 000 USD. W wywiadzie dla Fox Business Jack Mallers, bo o nim mowa, stwierdził, że bitcoin (BTC) będzie warty setki tysięcy dolarów.


Kurs bitcoina zdrożeje dzięki USA

Mallers jest zdania, że polityka USA jest bardzo probitcoinowa. Dlaczego? Jest oparta na zadłużeniu, które wywoła skok ceny kryptowaluty.

Rząd USA jest bardzo zadłużony. Moim zdaniem cena bitcoina jest powiązana z technologią i płynnością walut fiducjarnych, więc będzie rosła – jest to innowacyjna technologia i lepszy pieniądz

– powiedział.

Potem dodał jednak kluczowy czynnik prowzrostowy.

(…) to, co naprawdę przyspiesza w zawrotnym tempie, to [zadłużenie], sytuacja, gdy nasz rząd ma dziesiątki bilionów dolarów długu i musi go rolować, żeby mieć dużo pieniędzy do wydrukowania – aktywa finansowe wzrosną. Bitcoin rośnie najbardziej, ponieważ najtrudniej jest go dodrukować

– stwierdził.

Według Mallersa rząd USA będzie nadal drukował pieniądze, aby w tak patologiczny sposób pompować gospodarkę, zamiast zdecydować się na twardy reset. Może się to w dłuższym okresie okazać tragiczne dla rynków i oszczędzających w dolarach.

[Rząd] ma trzecią opcję, która jest dla niego wyjątkowa – może wydrukować brakujące [na rynku] pieniądze, a kiedy wydrukuje brakujące pieniądze, okradnie wszystkich ludzi, którzy trzymają dolary USA.

Jedynym sposobem na uratowanie siebie jest nie posiadanie dolarów. I wtedy widzisz wzrost wartości takich rzeczy jak S&P 500, złoto i Bitcoin. To właśnie stanie się w ciągu najbliższych dwóch lat

– ostrzegł.

Kurs bitcoina

W chwili pisania tego tekstu cena bitcoina wynosi nieco ponad 37 300 USD. Od wczoraj kurs wzrósł tylko o 0,5%, zaś w skali tygodnia o ok. 1,5%.

Warto dodać, że czynników prowzrostowych jest więcej – nie jest nim tylko dodruk dolarów i zadłużanie się USA. W kwietniu w sieci bitcoina zajdzie Halving – zwyczajowo rozpoczynający hossę. Do tego w styczniu 2024 r. na rynku mogą pojawić się ETF-y bitcoina, co może doprowadzić do przelania na rynek kryptowalut miliardów dolarów.

Bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.