Kurs BNB najwyżej od czerwca, a ten ruch sygnalizuje ugodę Binance z DoJ | Wiadomości | CrypS.

Kurs BNB najwyżej od czerwca, a ten ruch sygnalizuje ugodę Binance z DoJ

Karolina Kropopek
Changpeng Zhao

Wirtualna waluta przynależna do czołowej giełdy kryptowalut zareagowała po tym, gdy w Bloombergu pojawiły się doniesienia, iż amerykański Departament Sprawiedliwości (DOJ) chciał 4 mld dol. od Binance, aby zakończyć dochodzenie w sprawie tej platformy handlowej.


Pogłoski o potencjalnej ugodzie podniosły kurs binance coina (BNB) o ponad 4,5% w ciągu ostatniej doby. W chwili pisania tego tekstu kryptowaluta ta handluje w okolicy 257 dol. za monetę.

bnb
Wzrost kursu binance coina (BNB). Źródło: tradingview.com

Doniesienia o negocjacjach porozumienia

Raport od Bloomberga wskazujący na to, iż giełda, na której czele stoi Changpeng Zhao negocjuje porozumienie w sprawie rozwiązania dochodzenia prowadzonego przez DOJ dot. domniemanych naruszeń sankcji, prania pieniędzy oraz oszustw, pojawił się 20 listopada br.

Po tym, gdy informacja ta ujrzała światło dzienne, cena BNB dotarła do 266 dol. Był to najwyższy poziom niewidziany od 7 czerwca br. Kurs tej wirtualnej waluty oscylował w tych okolicach jeszcze zanim amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Binance oraz Changpenga Zhao o naruszenie prawa dot. papierów wartościowych.

W ciągu ostatnich 24 godzin BNB wyszedł na prowadzenie pod względem procentowych wzrostów, przewyższając pod tym względem inne czołowe kryptowaluty tj. bitcoin (BTC) i ether (ETH). Obecnie plasuje się on na 4 pozycji wśród największych projektów kryptowalutowych, a jego kapitalizacja rynkowa przekracza aktualnie 38,6 mld dol.

Duży transfer USDT

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Bloomberga potencjalne ogłoszenie porozumienia między Binance a DOJ może nastąpić już pod koniec listopada br. Co ciekawe na kilka dni przed ukazaniem się raportu giełda Binance przelała 3,9 miliarda dolarów w USDT między swoimi portfelami, co przykuło uwagę społeczności wirtualnych walut.

Do wspomnianej transakcji doszło 9 listopada br. w sieci Tron. Czołowa platforma wirtualnych walut przesłała 3,9 miliarda USDT ze swojego portfela o nazwie „Binance-Cold 2” do innego portfela oznaczonego jako „Binance 3”. Po tym transferze 300 milionów USDT zostało przeniesionych do kolejnego portfela, pozostawiając około 3,6 miliarda dolarów w „Binance 3”. Zgodnie z analizą firmy ChainArgos, transakcja ta jest ósmym co do wielkości transferem USDT na blockchainie Tron.

Changpeng Zhaoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.