Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kurs kryptowalut 21.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 21 lutego 2024 r.


Spis treści:


Arthur Hayes dość wulgarnie pisze o Cardano

Arthur Hayes nie gryzie się w język i otwarcie wykłada kawę na ławę. Jego zdaniem projekty nie posiadające praktycznych zastosowań, które można wskazać na konkretnych przykładach, to zwykły syf i nic więcej. Czekamy na odpowiedź ze strony programisty, który stoi wspomnianym altcoinem, gdyż został bezpośrednio wywołany do tablicy.

Czytaj więcej: ”Ten projekt to psie g**no” – Arthur Hayes atakuje topowego altcoina

Binance zachęca do skorzystania z BNB Vault. W sumie to warto

Jeżeli macie w swoim portfelu trochę BNB, które czeka na jeszcze lepsze czasy, to nie ma co tak bezczynnie leżeć na danym adresie. Binance ma dla Was super ofertę, dzięki której bez ponoszenia żadnego ryzyka można zgarnąć dodatkowy dochód pasywny.

Czytaj więcej: Na to rozwiązanie czekali wszyscy klienci Binance. BNB Vault to idealny przepis na zysk

Ether po 3 tys. USD po raz pierwszy od maja 2022

Kurs etheru przebił w nocy poziom 3 tys. dolarów! Ostatni raz trójka z przodu w przypadku ceny tego altcoina widniała na wykresach w maju 2022 roku. Wiele czynników wskazuje na to, że niebawem jego cena może skoczyć o kolejny tysiąc dolarów. Co jednak może napędzić dalsze wzrosty drugiej największej kryptowaluty?

Czytaj więcej: Kurs Ethereum pokazał 3 000 USD! Co dokładnie napędza wzrosty ETH?

Nowa korekta na rynku altcoinów. Solana traci ponad 12% w skali tygodnia

Altcoiny zaczynają nieco krwawić na swoich wykresach cenowych. Solana w skali tygodnia traci ponad 12%, a niektóre projekty jeszcze więcej. Nie jest to raczej powód do paniki, a bardziej okazja, by dokupić po niższej cenie, bowiem Solana ostatnio ogłosiła ważne partnerstwo, które może wypchnąć kurs ich tokena jeszcze mocniej na północ.

Czytaj więcej: Solana traci 3 mld USD kapitalizacji rynkowej w 24h. Kurs kryptowaluty spada

Giełda, która zawinęła się ze środkami klientów, zaczęła je prać przy pomocy DEX-ów

Ponad 50 milionów dolarów w ETH przeszło przez kilka DEX-ów, a następnie środki te trafiły w postaci innych kryptowalut na scentralizowane giełdy. Chodzi o platformę, która 2 dni po upadku FTX zawiesiła wszystkie wypłaty powołując się na skomplikowane problemy techniczne. Jak się okazało, jej włodarze także mieli swoje na uszami. Swego czasu nawet do biura firmy wtargnęli wściekli klienci i pobili pracowników.

Czytaj więcej: Upadła giełda kryptowalut przyłapana na praniu pieniędzy swoich klientów

Saylor mówi, jaki jest ostateczny plan dot. HODLowania bitcoina

MicroStrategy ma blisko 10 miliardów dolarów ulokowanych w bitcoinie. Firma jest największym korporacyjnym HODLerem tego aktywa będąc w posiadaniu 190 000 BTC. Co dalej?

Czytaj więcej: MicroStrategy sprzeda kiedyś bitcoina? Michael Saylor mówi o strategii firmy na lata

Kurs kryptowalut 21.02.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.