Solana traci 3 mld USD kapitalizacji rynkowej w 24h. Kurs kryptowaluty spada | Wiadomości | CrypS.

Solana traci 3 mld USD kapitalizacji rynkowej w 24h. Kurs kryptowaluty spada

Karolina Kropopek
solana

Niektóre z czołowych kryptowalut zaczęły doznawać korekty cenowej po dość intensywnym rajdzie widocznym w ostatnich tygodniach na rynku. W gronie popularnych altcoinów, które ucierpiały, znalazła się m.in. solana (SOL).


  • W ciągu ostatniej doby kurs SOL spadł o ponad 6%. Aktualnie cena tej wirtualnej waluty oscyluje w okolicy 102,95 dol. za monetę,
  • Solana traci na wartości na skutek szerszych spadków na rynku wirtualnych walut.

Solana notuje korektę

W ciągu ostatnich 24 godzin kapitalizacja rynkowa Solany spadła o ponad 6% z okolic powyżej 48,58 mld dol. do 45,47 mld dol. obecnie. Projekt ten stracił więc ponad 3 mld dol. ze swojej całkowitej wartości. W momencie pisania tego tekstu cena jednostkowa wirtualnej waluty SOL oscyluje w pobliżu 103 dol.

wykres sol
Wykres SOL. Źródło: tradingview.com

Niedawno rynek kryptowalut doświadczał silnych wzrostów. Aktualnie po intensywnym rajdzie czołowe cyfrowe aktywa notują korektę. Dla przykładu cena bitcoina (BTC) osunęła się do okolic 51 tys. dol. po wczorajszej próbie podejścia do poziomu 53 tys. dol. za monetę.

W gronie największych kryptowalut z TOP 20 dobowe spadki nie są jednak dwucyfrowe pod względem procentowym. Najwięcej stracił w tym czasie Internet Computer (ICP), osuwając się o ponad 8%. Za nim plasuje się zaś Polkadot (DOT) z podobnym spadkiem cenowym do SOL, przekraczającym 6,5%.

Patrząc szerzej, widzimy, że całkowita globalna kapitalizacja rynkowa wirtualnych walut zanurkowała w ciągu ostatnich 24 godzin o ponad 3,3%.

Spadki mogą być tylko chwilowe

Ogólny sentyment panujący wśród inwestorów wydaje się wciąż pozytywny. Warto przypomnieć, iż 20 lutego br. łączna wartość zablokowana w projektach DeFi w sieci Solana na krótko przekroczyła próg 2 mld dol., co jest istotnym osiągnięciem. Obecnie wynosi ona nieco mniej, bo 1,98 mld dol.

Należy dodać, że kilka dni temu znany kryptograficzny projekt Filecoin ogłosił integrację z Solaną. Będzie on w przyszłości hostować historię bloków Solany, umożliwiając ekosystemowi i projektom opartym na Solanie odejście od scentralizowanych rozwiązań do przechowywania danych.

solanareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.