''Ten projekt to psie g**no'' - Arthur Hayes atakuje topowego altcoina | Wiadomości | CrypS.

”Ten projekt to psie g**no” – Arthur Hayes atakuje topowego altcoina

Filip Dzięciołowski
Arthur Hayes

Założyciel i były CEO giełdy kryptowalut BitMEX od lat jest wielkim entuzjastą bitcoina. Hayes aktywnie wspiera największą z kryptowalut, aczkolwiek potrafi i docenić alternatywne projekty. Jednakże w przypadku cardano (ADA) przedsiębiorca nie szczędzi słów krytyki i nazywa jego ekosystem mianem gównianego.


  • Arthur Hayes twierdzi, że w sieci Cardano nie został uruchomiony pierwotnie żaden dobry DApp,
  • Przedsiębiorca zaprosił do dyskusji w tym temacie głównego twórcę tego blockchaina, czyli Charles Hoskinsona.

Cardano to nic nie warty projekt?

Arthur Hayes to dość uznana postać w branży kryptowalut. Człowiek ten jest jednym z założycieli popularnej giełdy BitMEX, w której swego czasu pełnił rolę dyrektora generalnego. Jest również doświadczonym traderem i inwestorem, który nie ogranicza się jedynie do cyfrowych aktywów, ale i do innych sektorów finansowych, o czym często pisze na swoim blogu.

Mimo wielkiego zamiłowania do bitcoina (BTC), człowiek ten widzi wiele potencjału wśród różnych altcoinów. Między innymi wielokrotnie gloryfikował solanę (SOL) i wskazywał, że może ona okazać się czarnym koniec tej hossy.

Hayes zwraca uwagę przede wszystkim na fundamenty danego projektu, pochylając się szczególnie na tym, jak wygląda zainteresowanie instytucji daną siecią i jakie rozwiązania ona oferuje w zamian.

I tutaj zdecydowanie biznesmen nie pochwala Cardano. Najpierw wypowiedział się krytycznie o tym blockchainie podczas wywiadu, jaki ukazał się z nim na youtube’owym kanale Coin Bureau.

Hayes w rozmowie z Jessicą Walker stwierdził, że Cardano stanowi “pierwszą niedoszłą próbę konkurowania z Ethereum”. Powiedział wtedy, że sieć ta absolutnie nie posiada podstaw do tego, by stać się godnym rywalem dla tego łańcucha.

Kolejny raz wbił szpilę temu blockchainowi w opublikowanym na X wpisie, w którym poświęcił nieco uwagi tematowi zdecentralizowanych aplikacji (DAppsów), które są uruchamiane za jego pośrednictwem.

Hayes zwrócił się do entuzjastów Cardano z zapytaniem, czy w ogólne istnieją jakieś aplikacje bazujące na tym blockchainie, które naprawdę poprawnie działają. Jak napisał, sam nie potrafił natrafić na taki przykład, stąd stwierdził, że “ADA to gówniany coin”.

Następnie wezwał do tablicy głównego twórcę tego projektu, czyli Charlesa Hoskinsona, by ten “oświecił go w tej kwestii”. W momencie prasy programista nie odniósł się jeszcze do zaczepki ze strony Hayesa.

Cardano stoi w miejscu?

Nie jest to pierwszy raz, gdy na Cardano spada tego typu krytyka.

W zeszłym miesiącu firma analityczna K33 pisała w swoim raporcie, że blockchain ten jest tak naprawdę “łańcuchem duchów”, bowiem nic szczególnego się w nim nie dzieje.

Sugerowano wtedy, że Cardano nie ma żadnego praktycznego zastosowania w cyfrowej gospodarce, tak więc lepiej jest sprzedać wszystkie tokeny ADA, póki są cokolwiek jeszcze warte.

Arthur Hayesreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.