MicroStrategy sprzeda kiedyś bitcoina? Michael Saylor mówi o strategii firmy na lata | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy sprzeda kiedyś bitcoina? Michael Saylor mówi o strategii firmy na lata

Jacek Walewski

Założyciel MicroStrategy, Michael Saylor, podtrzymuje swoją tezę: bitcoin jest lepszy od złota i nieruchomości. Jego spółka ma długoterminowe cele związane z inwestowaniem w tę kryptowalutę.


  • Saylor powiedział, że MicroStrategy nie sprzeda swoich bitcoinów, bowiem uważa, że nie ma lepszego aktywa na rynku,
  • Dodał, że ETF-y mają pozytywny wpływ na rynek kryptowalut.

Nie, nie sprzedamy naszych bitcoinów!

Michael Saylor ponownie powtórzył, że on i jego współpracownicy w MicroStrategy nie planują sprzedaży bitcoinów, jakie skupują od paru lat. Dziś niezrealizowane zyski z BTC spółki to już ok. 4 miliardy USD. Obecnie firma posiada 190 000 BTC o wartości około 9,88 miliarda USD.

Saylor kontynuował swoją opowieść, dodając, że kryptowaluta jest „technicznie lepsza” od złota, indeksu S&P 500 i nieruchomości. I to mimo tego, że aktywa te mają znacznie większą kapitalizację rynkową niż bitcoin. Przynajmniej obecnie.

Wierzymy, że kapitał będzie nadal napływał z tych klas aktywów do bitcoina

– dodał.

Bitcoin jest technicznie lepszy od tych klas aktywów. W takim przypadku nie ma powodu sprzedawać zwycięzcy, aby kupować przegranych

– powiedział.

ETF-y BTC

Według danych HODL15Capital amerykańskie fundusze typu spot bitcoina, z wyłączeniem Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), posiadają szacunkowo 270 000 BTC. Właśnie w ich działalności Saylor widzi spory potencjał. Wskazał, że popyt na BTC „znacznie przekracza podaż [generowaną przez] górników”. I to nawet 10-krotnie.

Odrzucił jednak obawy, że fundusze ETF utrudnią firmie MicroStrategy zakupy bitcoinów.

Spotowe fundusze ETF otworzyły bramę dla kapitału instytucjonalnego napływającego do ekosystemu bitcoina

– powiedział Saylor.

Jego zdaniem “ułatwiają one cyfrową transformację kapitału i każdego dnia setki milionów dolarów kapitału przepływają z tradycyjnego ekosystemu analogowego do gospodarki cyfrowej”.

To jest przypływ. Podniesie wszystkie łodzie

– podsumował obrazowo to, co dzieje się na rynku.

I faktycznie, ETF-y sprawiają, że na kryptowalutowy parkiet wpływa sporo nowych “zielonych”. Zjawisko to zostanie spotęgowane, gdy powstaną ETF-y etheru. Te mogą być dostępne dla inwestorów już w maju tego roku. Łącznie nie tylko podniesie wyłącznie łódki na morzu. Woda zaleje okoliczne plaże. Ku radości turystów.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.