Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.12.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 20.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 20 grudnia.


Spis treści:


Reuter: księgi rachunkowe Binance są owiane tajemnicą

W swoim wczorajszym artykule Agencja Reutera zarzuca Binance brak przejrzystości finansowej, brak wskazania głównej jurysdykcji giełdy oraz brak podawania informacji o roli tokenów BNB w rezerwach platformy.

Ostatnia publikacja Reutera na temat Binance pojawiła się tydzień temu i doprowadziła do masowych wypłat z platformy.

Czytaj więcej: Reuter: księgi rachunkowe Binance są owiane tajemnicą


Sam Bankman-Fried chce ekstradycji do USA

Prawnik Sama Bankman-Frieda powiedział wczoraj, że jego klient zgadza się na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. Założyciel FTX ostatnie dni spędził w wieloosobowej celi w więzieniu Fox Hill. Miejsce to znane jest z surowych warunków i przypadków fizycznego znęcania się nad osadzonymi.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried chce ekstradycji do USA


USA mogą być zmuszone zakazać kryptowaluty – uważa szef Komitetu Bankowego

Szef Komitetu Bankowego, Sherrod Brown powiedział, że zakaz obrotu kryptowalutami w USA byłby dobrym pomysłem. Poparł słowa senatora Johna Testera, który ostatnio powiedział, że nie ma żadnego sensu, aby kryptowaluty istniały. Brown powołał się m.in. na szokujący upadek giełdy FTX i zagrożenia bezpieczeństwa narodowego.

Czytaj więcej: USA mogą być zmuszone zakazać kryptowaluty – uważa szef Komitetu Bankowego


Czy Edward Snowden zostanie CEO Twittera?

Były funkcjonariusz NSA i CIA Edward Snowden odpowiedział na post właściciela Twittera Elona Muska dot. nowego dyrektora generalnego portalu społecznościowego. Zaproponował swoją kandydaturę na to stanowisko.

Czytaj więcej: Czy Edward Snowden zostanie CEO Twittera?


Tezos aktywował aktualizację Lima

Platforma blockchain Tezos aktywowała swoją 12 iterację protokołu o nazwie Lima. Wśród funkcji wprowadzonych w ramach aktualizacji platformy są:

  • Dalszy rozwój technologii “pipeline processing” dla walidatorów (bakerów), która przyspiesza walidację bloków i transakcji poprzez rozdzielenie ich według wartości;
  • wprowadzenie klucza konsensusu, którego “piekarze” używają do podpisania bloku i transakcji konsensusu.
  • poprawa rozwiązania Tickets, dotyczącego języka smart kontraktów Tezos. Lima zapobiega tworzeniu i przekazywaniu ticketów o zerowej wartości, zmniejszając ryzyko błędów w kontraktach.

Czytaj więcej: Tezos aktywował aktualizację Lima


Chainalysis: Popularność DeFi w Ameryce Północnej zmniejszyła dominację bitcoina

Od lipca 2021 do czerwca 2022 roku segment DeFi odpowiadał za 37% wszystkich transakcji kryptowalutowych w Ameryce Północnej, pośrednio zmniejszając dominację bitcoina. Tak wynika z danych firmy analitycznej Chainalysis.

Czytaj więcej: Chainalysis: Popularność DeFi w Ameryce Północnej zmniejszyła dominację bitcoina


Grayscale wykupi 20% GBTC z rynku, jeśli SEC odmówi przekształcenia go w ETF

Zarządzający aktywami cyfrowymi Grayscale Investments kupi jedną piątą wyemitowanych akcji Bitcoin Trust (GBTC), jeśli SEC odmówi przekształcenia go w ETF. Takie informacje podał The Wall Street Journal, powołując się na materiały dla inwestorów.


Binance.US przejmuje aktywa Voyager Digital

Amerykański oddział Binance zaoferował najwyższą cenę za aktywa upadłego pożyczkodawcy Voyager Digital. Według oświadczenia, oferta giełdy “ustanawia jasną ścieżkę do odblokowania środków klientów Voyagera tak szybko, jak to możliwe”. Wartość godziwa aktywów została wyceniona na 1,002 mld USD, a kolejne 20 mln USD zostało zadeklarowane jako ewentualna pozytywna rewaloryzacja. –> źródło: The Wall Street Journal


Kraken obsługuje adresy BTC Taproot

Giełda kryptowalut Kraken ogłosiła udostępnienie bitcoinowych wypłat na adresy Taproot (Bech32m). Aktualizacja BTC, mająca poprawić prywatność i wydajność sieci, została wdrożona w listopadzie zeszłego roku. –> źródło: Kraken


Gate.io wkracza do USA po uzyskaniu licencji

Giełda kryptowalut Gate.io rozpocznie działalność w Stanach Zjednoczonych pod marką Gate US. Licencje zdobyte przez spółkę umożliwiają jej świadczenie usług na terenie niemal całego kraju z wyłączeniem Hawajów, Puerto Rico i Nowego Jorku. –> źródło: Finance Magnates


Koreański sąd zamraża 92 mln USD powiązane z Terrą

Południowokoreański sąd wydał nakaz zamrożenia aktywów byłych i obecnych dyrektorów generalnych firmy stowarzyszonej Terraform Labs, Kernel Labs. Zajęte aktywa mają wartość 120 mld wonów (92 mln USD). Uważa się, że Kernel Labs, zajmujące się działalnością konsultingową, technologią blockchain i zdecentralizowanymi aplikacjami, było blisko powiązana z Terraform Labs. –> źródło: Cointelegraph


Binance uruchamia inicjatywę edukacyjną w Kazachstanie

19 grudnia giełda kryptowalut Binance podpisała memorandum z władzami Kazachstanu, aby uruchomić program edukacyjny dotyczący inżynierii blockchain i zgodności na 22 wyspecjalizowanych uniwersytetach w kraju.

Inicjatywa została opracowana wspólnie z Laboratorium Badawczym Blockchain Center. Jest to pierwsze doświadczenie wdrażania modelowego programu edukacyjnego w skali całego kraju. –> źródło: Forklog

sytuacja na rynku kryptowalut 20.12.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.