Sam Bankman-Fried chce ekstradycji do USA

Sam Bankman-Fried chce ekstradycji do USA

Anna Sutowicz
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Były prezes FTX Sam Bankman-Fried (SBF) pragnie ekstradycji do USA. Ostatni tydzień spędził w więzieniu Fox Hill, które słynie z surowych warunków.


Jeden z prawników Sama Bankman-Frieda (SBF) powiedział, że jego klient zgadza się na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych – informuje Reuters. Założyciel FTX ostatnie dni spędził w wieloosobowej celi w więzieniu Fox Hill. Miejsce to znane jest m.in. z surowych warunków i przypadków fizycznego znęcania się nad osadzonymi.

W Stanach Zjednoczonych Bankman-Fried stoi przed zarzutami Departamentu Sprawiedliwości, Komisji Handlu Kontraktami Towarowymi Futures (CFTC) oraz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w zw. z defraudacją wobec inwestorów i kredytodawców. Raporty sugerują, że jeśli zostanie uznany za winnego, może stanąć przed 115-letnim wyrokiem.

SBF aresztowany na Bahamach

Urzędnicy na Bahamach aresztowali Bankmana-Frieda 12 grudnia zaledwie kilka godzin po tym, jak przeprowadził serię wywiadów online w ramach swojej „trasy przeprosinowej” związanej z upadkiem giełdy FTX. Jedną z pierwszych osób, które pomogły prokuratorom w sprawie może być była dziewczyna SBF, Caroline Ellison. Prawdopodobnie widziano ją w Nowym Jorku w pobliżu biura prokuratora generalnego i biura FBI. Doprowadziło to do spekulacji, że może szukać porozumienia z władzami. Jest uznawana za kluczową postać w sprawie, ponieważ przez pewien czas zajmowała stanowisko dyrektora generalnego funduszu hedgingowego Alameda Research. Sam Bankman-Fried może z kolei próbować zrzucać na nią swoje przewinienia, żeby zmniejszyć własną karę.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.