Tezos aktywował aktualizację Lima | Wiadomości | CrypS.

Tezos aktywował aktualizację Lima

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
tezos xtz

Platforma blockchain Tezos aktywowała swoją 12 iterację protokołu o nazwie Lima. Aktualizacja zwiększyła przepustowość sieci, wprowadziła nową opcję dla walidatorów i zmniejszyła ryzyko błędów w smart kontraktach.


Wśród funkcji wprowadzonych w ramach aktualizacji platformy są:

  • Dalszy rozwój technologii “pipeline processing” dla walidatorów (“bakerów”), która przyspiesza walidację bloków i transakcji poprzez rozdzielenie ich według wartości;
  • wprowadzenie klucza konsensusu, którego “bakerzy” używają do podpisania bloku i transakcji konsensusu. W przypadku zmiany ustawień węzła, walidatorzy mogą po prostu zmienić klucz, a nie swój adres publiczny. Dzięki temu uniknęliby utraty delegatów z powodu konieczności koordynowania z nimi działań w takich przypadkach;
  • poprawa rozwiązania Tickets, typu danych dla języka smart kontraktów Tezos. Lima zapobiega tworzeniu i przekazywaniu ticketów o zerowej wartości, zmniejszając ryzyko błędów w kontraktach.

W ramach aktualizacji sfinalizowano również przygotowanie techniczne dla rozwiązania skalującego warstwy 2 Smart Rollups. Sieć warstwy 2 ma zapewnić przepustowość do 1 mln TPS. Publiczny test potencjału planowany jest na początek 2023 roku.

Dla przypomnienia, w czerwcu Tether uruchomił na Tezosie USDT, największy stabelcoin pod względem kapitalizacji.

tezos xtzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.