Chainalysis: Popularność DeFi w Ameryce Północnej zmniejszyła dominację bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Chainalysis: Popularność DeFi w Ameryce Północnej zmniejszyła dominację bitcoina

Redakcja
chainalysis raport za 2022 o pump and dump

Od lipca 2021 do czerwca 2022 roku segment DeFi odpowiadał za 37% wszystkich transakcji kryptowalutowych w Ameryce Północnej, pośrednio zmniejszając dominację bitcoina. Tak wynika z danych firmy analitycznej Chainalysis.


Region Ameryki Północnej zajął pierwsze miejsce pod względem popularności DeFi, wyprzedzając Europę Zachodnią (31%) i Afrykę (13%).

Eksperci przypisują to faktowi, że handel na DEX przyciąga głównie dużych inwestorów z krajów rozwiniętych.

Silna adopcja DeFi pośrednio doprowadziła do tego, że dominacja bitcoina w Ameryce Północnej spadła najbardziej znacząco w ciągu ostatniego roku w porównaniu z innymi regionami.

chainalysis - różnica w dominacji bitcoina r/r
Chainalysis – różnica w dominacji bitcoina r/r

Badając popularność poszczególnych usług, eksperci stwierdzili, że DEXy przodują w łącznej wartości otrzymanej, ale pozostają daleko w tyle za NFT pod względem ruchu na stronach i liczby przelewów indywidualnych. Chainalysis podsumował:

NFT prowadzą rynek masowy i przyciągają nowych użytkowników kryptowalut. Z kolei DEX, ze swoimi dużymi transferami i wysokim wolumenem transakcji, wydaje się być wykorzystywany bardziej przez profesjonalnych i instytucjonalnych użytkowników.

Chainalysis - aktywność na rynkach kryptowalut od czerwca 2021 do czerwca 2022
Chainalysis – aktywność na rynkach kryptowalut od czerwca 2021 do czerwca 2022

Ameryka Północna vs. reszta świata

W większości kwartałów tego roku aktywność w Ameryce Północnej zmieniała się szybciej niż w pozostałych częściach świata, głównie ze względu na wahania w wykorzystaniu sieci DeFi. Czasami ten efekt wystarczał, aby wolumen transakcji w Ameryce Północnej poruszał się w przeciwnym kierunku w porównaniu z resztą świata.

Pomimo zmienności i ryzyka w DeFi, najbardziej znane zdecentralizowane protokoły przetrwały rynek niedźwiedzia i nadal przyciągają inwestycje. Chainalysis sugeruje, że jeśli obecne trendy się utrzymają, nowe projekty zyskają jeszcze większą popularność w regionie.

W tej chwili analitycy szacują, że Ameryka Północna jest drugim największym rynkiem kryptowalut. W regionie tym w okresie objętym badaniem zawarto transakcje o łącznej wartości 1,15 bln USD, co stanowiło 19% globalnej aktywności w tym okresie. Zdecydowana większość transakcji pochodziła z USA.

chainalysis raport za 2022 o pump and dumpreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.