Czy Edward Snowden zostanie CEO Twittera? | Wiadomości | CrypS.

Czy Edward Snowden zostanie CEO Twittera?

Redakcja
snowden

Były funkcjonariusz NSA i CIA Edward Snowden odpowiedział na post właściciela Twittera Elona Muska dot. nowego dyrektora generalnego portalu społecznościowego. Zaproponował swoją kandydaturę na to stanowisko oraz przyjęcie wynagrodzenia w bitcoinie.


W publikacji Musk skarżył się, że “to kwestia znalezienia CEO, który będzie w stanie utrzymać Twittera przy życiu”. Wcześniej miliarder przeprowadził na swoim profilu ankietę dotyczącą konieczności ustąpienia przez niego ze stanowiska szefa portalu społecznościowego. Wzięło w niej udział 17,5 mln użytkowników. Spośród nich 57,5% głosowało za rezygnacją Muska.

Naciski na Muska?

Prywatny inwestor o pseudonimie iamraisini stwierdził, że Musk próbuje legitymizować swoją rezygnację za pomocą ankiety. Według niego arabscy udziałowcy Twittera poprosili już miliardera o ustąpienie ze stanowiska CEO.

Informację potwierdził dziennik “Washington Post”. Według mediów, inwestorzy namawiają go do rezygnacji ze stanowiska, by nie być rozdartym między kilka firm.

WP przypomniał, że Musk sprzedał 10% swoich udziałów w Tesli po głosowaniu na Twitterze w listopadzie 2021 r. Gazeta odnotowała również jego odpowiedź na grudniowy sondaż o ustąpieniu ze stanowiska CEO, w której wykorzystał cytat z “Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa:

“Jak to mówią, uważaj na to, czego sobie życzysz, bo to może się spełnić.”

snowdenreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.