Stany Zjednoczone być może będą musiały zakazać kryptowalut. Twierdzi szef Komitetu Bankowego

Szef Komitetu Bankowego: Stany Zjednoczone być może będą musiały zakazać kryptowalut

Anna Sutowicz
Rząd USA reaguje na kryzys bankowy

Przewodniczący Senatu ds. Bankowości, Sherrod Brown popiera zakaz obrotu kryptowalutami w Stanach Zjednoczonych. Wie jednak, że jego wprowadzenie byłoby trudnym zadaniem.


Szef Komitetu Bankowego, Sherrod Brown stwierdził, że zakaz obrotu kryptowalutami w USA byłby dobrym pomysłem. Poparł senatora Johna Testera, który ostatnio powiedział, że nie ma żadnego sensu, aby kryptowaluty istniały. Brown uzasadnił swoje stanowisko m.in. upadkiem giełdy FTX i słabą ochroną konsumentów. W trakcie wywiadu z Chuckiem Toddem z NBC przyznał, że w ostatnim czasie edukował innych senatorów i społeczeństwo w kwestii zagrożeń związanych z kryptowalutami:

Spędziłem większość ostatniego półtora roku w tej pracy… próbując edukować opinię publiczną na temat kryptowalut i zagrożeń, jakie stwarzają dla naszego bezpieczeństwa jako narodu oraz dla konsumentów, którzy dają się oszukać – powiedział senator.

Sherrod Brown chce zakazu kryptowalut

Brown podkreślił potrzebę zjednoczenia agencji w celu uzyskania kontroli nad kryptowalutami. Jego zdaniem, konieczne jest “ośmielenie” przez Departament Skarbu agencji federalnych, takich jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Komisja Handlu Kontraktami Towarowymi Futures (CFTC):

Dotarłem już do Skarbu i Sekretarza [Janet Yellen] i poprosiłem o ogólnokrajową ocenę poprzez wszystkie różne organy regulacyjne. (…) Chcemy, aby robili to, co muszą zrobić w tym samym czasie – być może zakazali tego (kryptowalut), chociaż ich zakazanie jest bardzo trudne, ponieważ trafią za granicę i kto wie, jak to zadziała.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, stwierdził natomiast, że „nie ma zamiaru zakazywać” kryptowalut. Stanowisko wysoko postawionych urzędników, związanych z finansami Stanów Zjednoczonych, nie jest więc jednoznaczne.

Rząd USA reaguje na kryzys bankowyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.