Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.06.2023]

Kursy kryptowalut 20.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 20 czerwca 2023 roku


Spis treści:

Lightning Network w końcu na Binance

Długo to trwało, wiele osób się pytało dlaczego największa na świecie giełda kryptowalut tak długo z tym zwleka, ale w końcu doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia. Binance pracuje nad wdrożeniem warstwy 2 sieci BTC – Lightning Network – na swoją platformę. Na jakim etapie są postępy?

Czytaj więcej: Binance implementuje długo wyczekiwane rozwiązanie. Inwestorzy BTC mają powody do radości

Korona króla kryptowalut należy do BTC

Rynek kryptowalut to tak naprawdę tort, który można obecnie podzielić na 3 części. Logiczne, że największy kawałek bierze bitcoin. Stworzona przez Satoshiego Nakamoto kryptowaluta po raz kolejny udowodniła, że jest niekwestionowanym liderem w tej branży, a jej dominacja znalazła się najwyżej od 2 lat.

Czytaj więcej: Kluczowy wskaźnik wskazuje, że bitcoin rośnie w siłę! Pierwsza taka sytuacja od 2 lat

CertiK uratowało popularną sieć przed katastrofą

Niewiele brakowało, a doszłoby do poważnych problemów w funkcjonowaniu blockchaina Sui. Okazało się, że kod sieci zawierał pewną lukę, którą z łatwością mogliby wykorzystać cyberprzestępcy. Na szczęście firma czuwająca na bezpieczeństwem blockchainów – CertiK – w porę wykryła poważny błąd w systemie i naprawiła go. W ramach nagrody twórcy sieci przekazali jej pokaźną sumkę.

Czytaj więcej: Sui o krok od tragedii. Sieć miała poważną lukę w swoich zabezpieczeniach

Wielka Brytania o krok od regulacji kryptowalut

W tym tygodniu brytyjski Parlament uchwalił ustawę, która ma doprowadzić do stworzenia ram prawnych dotyczących rynku kryptowalut na wyspach. Jak zapowiedziano, mają on znacznie usprawnić rozwój tej branży. Ponoć wiele kwestii zostało zawartych na kartkach ustawy, która liczy sobie aż 340 stron.

Czytaj więcej: Wielka Brytania reguluje rynek kryptowalut

Rewolucja BNB Chain

Blockchain stworzony przez Binance łączy siły z Optimism, a wynikiem tej hybrydy będzie specjalna warstwa 2, która wprowadzi ogrom ważnych zmian. OpBNB ma zostać m.in. wykorzystane w sektorze gamingowym, dzięki czemu będzie zachodziła w nim łatwiejsza wymiana danych oraz cyfrowych aktywów. Nadchodzi prawdziwa rewolucja BNB Chain.

Czytaj więcej: BNB Chain łączy siły z Optimism! Zaskakujące doniesienia w kwestii blockchaina Binance (opBNB)

Czy Bitcoin ETF od BlackRock zaszkodzi giełdom?

Zakładając, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi wniosek giganta inwestycyjnego na założenie pierwszego w historii Stanów Zjednoczonych funduszu Bitcoin ETF, może mieć to negatywne odbicie na sytuacji scentralizowanych giełd kryptowalut. A ta jest w wielu przypadkach najsłabsza od 2 lat. Zeszłoroczna kryptozima mocna dała wszystkim w kość, a zapowiada się na to, że udział w funduszu EFT od BlackRock może być bardziej atrakcyjny niż trade’owanie na giełdach.

Źródło: Coin Journal 

Gemini rozpoczyna ekspansję w celu wywołania kolejnej hossy

Dowodzona przez braci Winklevoss firma ma ambitne plany dotyczące wejścia na rynki z regionu Azji i Pacyfiku. Zapowiedziano zatrudnienie nowych osób i utworzenie specjalnego centrum badań w jednym z krajów. Wielu obserwatorów branży kryptowalut postrzega tamten obszar jako miejsce, w którym zostanie napędzony kolejny rajd cenowy bitcoina. Gemini chce być tam kiedy to się zacznie i wspierać wybuch nowej hossy.

Źródło: Coindesk

Gigant bankowości stara się o ekspozycję na kryptowaluty

Największy niemiecki bank – Deutsche Bank – złożył wniosek to lokalnego regulatora o udzielenie mu licencji na świadczenie usług z zakresu cyfrowych aktywów. Instytucja ponoć pracuje nad własną platformą do przechowywania kryptowalut swoich klientów. Globalny dyrektor korporacyjny – David Lynne – potwierdził, że bank otwiera się na nowe rozwiązania związane z technologią blockchain.

Źródło: Bloomberg

Cardano aktualizuje węzły w głównej sieci. Dużo usprawnień

Sieć stworzona m.in. przez Charlesa Hoskinsona wprowadza istotne zmiany w swojej głównej warstwie. Deweloperzy zwrócili się do wszystkich walidatorów, by zaktualizowali swoje węzły do nowej wersji 8.1.1., która została wydana w ostatni poniedziałek. Poza zwiększeniem wydajności blockchaina, aktualizacja przynosi także rozwiązanie problemów dotyczących połączeń peer-to-peer. Co więcej, usprawniono również system nazw domen (DNS).

Źródło: Bitcoinist

Dlaczego nowy CEO Alibaby to szansa dla kryptowalut?

Chińska korporacja będąca jednym z liderów na rynku handlu elektronicznego ma nowego prezesa. Został nim Joseph Tsai, który jest dużym entuzjastą cyfrowych aktywów. Miliarder ma na koncie ciekawe inicjatywy związane z tą branżą, a także wspierał finansowo wiele podmiotów, które dzięki temu mogły rozwinąć skrzydła w sektorze kryptowalut i sporo zadziałały. Nowy CEO Alibaby zapewnia, że firma nadal będzie kontynuowała badania nad wykorzystaniem nowych technologii i będzie wspierała innowacje.

Źródło: CryptoPotato

Kursy kryptowalut 20.06.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.