Binance implementuje długo wyczekiwane rozwiązanie. Inwestorzy BTC mają powody do radości | Wiadomości | CrypS.

Binance implementuje długo wyczekiwane rozwiązanie. Inwestorzy BTC mają powody do radości

binance

Po szeregu negatywnych doniesień o konfliktach z regulatorami, gigant z branży kryptowalut podzielił się ze swoją społecznością pozytywną informacją. Okazuje się, że mimo wszystko największa na świecie giełda nie przestała rozwijać się pod kątem technicznym. Niedługo jej użytkownicy będą mogli korzystać z nowego udogodnienia.


Dziś rano (tj. 20 czerwca br.) firma Binance potwierdziła, że zamierza zintegrować protokół płatności warstwy 2 (L2) stworzony dla sieci Bitcoina, zwany jako Lightning Network (LN). Rozwiązanie to zostało stworzone po to, aby zredukować problem ze skalowalnością blockchaina czołowej kryptowaluty. 

Binance rozpoczął implementację LN

Warto przypomnieć, iż o możliwości wdrożenia LN na swoją platformę handlową największa na świecie giełda wirtualnych walut informowała już w maju 2023 r. Nie podała ona wówczas szczegółów na temat tego, kiedy można będzie się spodziewać pierwszych prac nad przyjęciem tego rozwiązania dla wpłat i wypłat w BTC

Obecnie wiadomo, że integracja z LN na Binance już się rozpoczęła. Giełda ta uruchomiła dotychczas kilka własnych węzłów dla tego L2. Warto obok zaznaczyć, iż LN nie będzie od razu dostępny. Według wydanego komunikatu platforma ta ma wciąż wiele do zrobienia pod względem technicznym. 

Aktualizacja na temat LN na Binance ma pojawić się, gdy sieć ta zostanie w pełni zintegrowana. Na ten moment firma ta nie przedstawiła żadnego harmonogramu dla tego wdrożenia. 

Jak działa LN?

LN jest “narzędziem” pozwalającym na szybkie i tanie transakcje w bitcoinie. Należy tu przypomnieć, że w przypadku wzrostu aktywności w sieci tej kryptowaluty, rośnie również jej zatłoczenie, a przy tym górnicy zaczynają pobierać wyższe opłaty za priorytetowe potwierdzenie transakcji. Aby uniknąć takich problemów, inwestorzy mogą skorzystać z L2 zbudowanej na blockchainie BTC. Za sprawą LN transakcje przeprowadzane są poza siecią główną Bitcoina

Wdrożenie LN na giełdy ma wiele zalet. Jedną z nich są niskie koszty wykorzystania takiego narzędzia. Dla przykładu często zdarza się, że inwestorzy dokonujący transferów BTC z giełd i na giełdy, muszą zapłacić przy tym 30 dol. za taką transakcję, co jest dość wysoką kwotą. Dla innych nawet 2 dol. potrafi być odstraszające. LN redukuje te wszystkie koszty. 

Innym powodem dużej przydatności LN na platformach handlowych, jest czas przetwarzania transakcji. Zdarza się, że na Binance wpłaty i wypłaty w BTC mogą trwać nawet kilka godzin. W przypadku LN będzie to możliwe niemal natychmiast. 

Warto zauważyć, iż niektóre platformy kryptowalutowe już dawno zintegrowały ze sobą LN. Przykładowo giełda Bitfinex poinformowała na początku maja br., że obsłużyła aż 11 tys. transakcji za pośrednictwem LN, tylko w ciągu 30 dni. Obok innym dużym konkurentem dla Binance, który korzysta z LN, jest Kraken

Rosnące zapotrzebowanie ze strony użytkowników na LN

Choć LN zdobywa coraz większą adopcję, niewiele dużych platform kryptowalutowych jest z nim zintegrowanych. Być może dotychczas zapotrzebowanie ze strony inwestorów nie było na tyle duże. Inwestorzy chcący korzystać z takiego rozwiązania, muszą posiadać portfel obsługujący LN, co może stanowić dla nich barierę techniczną. 

Z uwagi na to, iż w ostatnim czasie można było zaobserwować masowe wypłaty bitcoinów ze scentralizowanych giełd, tego typu narzędzie pozwalające zrobić to, jak najszybciej, z pewnością zostałoby docenione. 

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.