Kluczowy wskaźnik wskazuje, że bitcoin rośnie w siłę! Pierwsza taka sytuacja od 2 lat | Wiadomości | CrypS.

Kluczowy wskaźnik wskazuje, że bitcoin rośnie w siłę! Pierwsza taka sytuacja od 2 lat

bitcoin Bitcoin [BTC]

Stało się! Bitcoin ponownie przejął ponad połowę całej kapitalizacji rynkowej branży kryptowalut. I to pierwszy raz od 2 lat. Czy to zapowiedź wystrzału kursu?


Dominacja bitcoina rośnie

Najpierw wyjaśnijmy, jak działa rynek kryptowalut. Jak każdy inny, ma pewną kapitalizację. O ten kapitał walczą w danej chwili między sobą inwestorzy. Obecnie mowa o 1,1 biliona USD. Połowę z tego przejął dziś bitcoin. W efekcie kapitalizacja rynkowa BTC wynosi 519 miliardów USD. Oznacza to, że dominacja bitcoina wynosi trochę ponad 50%.

Od listopada powyższy wskaźnik wzrósł o 10 pkt. proc.

Jak radzi sobie ether?

Jak na tym tle wypada ether? Obecnie stoi za nim 20% kapitalizacji całej branży. Oznacza to, że dwie główne kryptowaluty posiadają kapitalizację rzędu 70%. Pozostałe 30% dzielą między sobą pozostałe tokeny i altcoiny. Pokazuje nam to, o jaki mały kawałek tortu toczy się dziś rywalizacja.

Obecny wskaźnik dominacji BTC może sugerować, że główna kryptowaluta będzie nadal drożeć i to kosztem “altów”. Wskazują na to też fundamenty. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała ostatnio Coinbase i Binance.US. Powód? Twierdzenie urzędników, że obie giełdy oferowały handel nielegalnymi papierami wartościowymi. Za te ostatnie SEC uznało już kilkadziesiąt altcoinów i tokenów.

Do tego BlackRock, największy na świecie podmiot zarządzający aktywami, ogłosił, że chce starać się o stworzenie bitcoinowego ETF-u. Jeżeli się mu uda, dodatkowo napędzi to popyt na BTC.

Nie brak jednak też głosów ekspertów, którzy sugerują, że to ether docelowo prześcignie bitcoina pod kątem kapitalizacji rynkowej i stanie się kryptowalutą numer 1.

Z drugiej strony mamy opinię np. Michaela Saylora, założyciela MicroStrategy, który twierdzi, że dominacja bitcoina przebije poziom 80%.

Kurs bitcoina dzisiaj

Dziś za 1 BTC płaci się 26 750 USD, co oznacza 2-procentowy skok ceny w skali 7 dni i 1-procentowy od wczoraj. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 49, co oznacza neutralne nastawienie inwestorów do BTC.

Z kolei 1 ETH kosztuje 1727 USD, co przekłada się na 1-procentowy spadek w skali 7 dni. Od wczoraj cena utrzymała się na takim samym poziomie.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.