Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.10.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowaluty 19.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 19 października 2023 roku.


Spis treści:


Francuski bank centralny ponoć chce wykorzystać XRP

Wśród społeczności kryptowaluty od Ripple krąży ostatnio plotka, jakoby bank centralny Francji rozważał wykorzystanie oferowanej przez firmę technologii do wdrożenia swojego CBDC. Gdyby XRP zyskało dodatkowe funkcjonalności, mogłoby to skutkować wzrostem rynkowej wartości tej kryptowaluty. Instytucja wysyła wyraźne sygnały, że jest zainteresowana produktem od firmy dowodzonej przez Brada Garlinghouse’a.

Czytaj więcej: Oto nowa funkcjonalność XRP, która mogłaby mocno podbić kurs kryptowaluty

Elon Musk i Mark Cuban łączą siły, by ograniczyć działalność SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) 2 tygodnie temu pozwała dyrektora generalnego Tesli, a ten w odpowiedzi zadeklarował, że da jej popalić. Jak widać, już przystąpił do działania. Wspólnie ze znanym miliarderem, które jest także entuzjastą kryptowalut – Markiem Cubanem – złożyli do Sądu Najwyższego opinię amicus, w której wskazali na zmiany, jakie powinny zostać wdrożone w kwestii działań regulatora.

Czytaj więcej: Elon Musk łączy siły ze znanym miliarderem przeciwko SEC

Funkcjonalność, której sieć BTC potrzebuje?

Firma Lightning Labs, która stoi za rozwiązaniem warstwy 2 sieci Bitcoina – Lightning Network – zaprezentowała nowe rozwiązanie w postaci ich protokołu Taproot Assets. Dzięki niemu blockchain największej z kryptowalut zyska możliwość bycia platformą do emitowania stablecoinów. Czy to jest dobry pomysł?

Czytaj więcej: Na blockchainie bitcoina pojawią się stablecoiny

Starcie deweloperów Bitcoina w Amsterdamie

Wielu maksymalistów BTC jest zdania, że wszelkie zmiany wprowadzane do struktury jego sieci stanowią pogwałcenie fundamentalnych celów, do jakich został stworzony. Panuje taka opinia, że bitcoin ma być nośnikiem wartości, a jego sieć umożliwiać transfery peer-to-peer i nic więcej temu ekosystemowi nie jest potrzebne. Odnośnie tej kwestii właśnie prowadzono gorliwą dyskusję w trakcie debaty na największej europejskiej konferencji poświęconej Bitcoinowi w Amsterdamie.

Czytaj więcej: Zażarta debata deweloperów w Amsterdamie odnośnie przyszłości Bitcoina

Universal jest gotowe iść na wojnę z AI

Topowa wytwórnia muzyczna zamierza dołożyć wszelkich starań, by nie dopuścić do okradania artystów z ich praw autorskich na skutek wykorzystania sztucznej inteligencji. Zalew deep fake’ów związanych z twórczością znanych wykonawców jest dziś ogromny. Jednak branża muzyczna ma plan, jak z tym walczyć.

Czytaj więcej: Topowa wytwórnia chce chronić muzyków przed AI

Ekosystem Solany – wszystko, co warto wiedzieć o tym projekcie

Co odróżnia sieć Solany od wszystkich innych blockchainów? Jakie posiada funkcjonalności, które stanowią o jego wyjątkowości? O tym wszystkim dowiecie się z poniższego artykułu, w którym przybliżamy genezę powstania sieci i tej topowej kryptowaluty, przeprowadzamy jej analizę techniczną oraz sprawdzamy, co mówią prognozy dot. kursu SOL za kilka lat.

Czytaj więcej: Analiza techniczna kryptowaluty Solana (SOL). Ile będzie kosztowała w 2025 i 2030 r.?

Cyfrowe euro już za 2 lata?

Europejski Bank Centralny (EBC) przekazał, że rozpoczyna dwuletni „okres przygotowawczy” do wprowadzenia cyfrowego euro. W tym czasie regulatorzy mają za zadanie stworzyć kompletny pakiet przepisów dotyczących funkcjonowania tego rodzaju waluty w obiegu detalicznym oraz zdecydować, kto zostanie jej głównym emitentem. Co ciekawe, instytucja zaznacza, że może okazać się tak, iż finalnie zrezygnuje się z całej projektu, jeśli okaże się on nieopłacalny.

Coinbase wybiera Irlandię na swoją europejską siedzibę

Dowodzona przez Briana Armstronga amerykańska giełda kryptowalut kolejny raz udowadnia, że Europa jest dla niej bardzo ważną destynacją i chce mieć tu jak najsilniejszą pozycję. W związku z tym Coinbase ogłosiło, że Irlandia będzie jej europejskim kryptowalutowym hubem i tam również będzie miało swoją główną siedzibę. Co więcej, dzięki zapisowi, jaki jest w treści ustawy MiCa, giełda po jej wejściu w życie około grudnia 2024 roku zyska dostęp do obsługi wszystkich klientów z UE.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowaluty 19.10.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.