Na blockchainie bitcoina pojawią się stablecoiny | Wiadomości | CrypS.

Na blockchainie bitcoina pojawią się stablecoiny

Blockcchain bitcoina Bitcoin [BTC]

Firma Lightning Labs, która zajmuje się infrastrukturą warstwy 2 sieci Bitcoin, udostępniła właśnie główną wersję alfa Taproot Assets, czyli protokołu mającego na celu umożliwienie emisji stablecoinów w blockchainie BTC.


Stablecoiny w sieci Bitcoin

Obecna wersja, Taproot Assets v0.3, zapewnia „kompletne środowisko programistyczne” umożliwiające emisję i zarządzanie stablecoinami oraz innymi aktywami w łańcuchu bloków Bitcoina – przekazał Ryan Gentry, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Lightning Labs.

Wierzymy, że w tej nowej erze Bitcoina niezliczone światowe waluty będą emitowane jako Taproot Assets, a światowe transakcje walutowe będą rozliczane natychmiastowo za pośrednictwem Lightning Network

Dzięki tej wersji programiści mogą w skalowalny sposób emitować aktywa finansowe w tej sieci

– stwierdza Lightning Labs.

 

Gentry twierdzi, że nowe działania rozszerzą efekty sieciowe Bitcoina i wykonają kolejny krok w kierunku „bitcoinizacji”.

W ten sposób sprawiamy, że Bitcoin staje się globalną siecią routingową dla Internetu pieniądza. W ten sposób bitcoinizujemy dolara i światowe aktywa finansowe

– stwierdził.

Przytłaczające zapotrzebowanie

Gentry opisał zapotrzebowanie programistów na aplikacje dla stablecoinów oparte na sieci Bitcoina jako „przytłaczające”. To o tyle ważne, że niektórzy emitenci stablecoinów posiadają więcej amerykańskich obligacji skarbowych niż np. Niemcy czy Korea Południowa.

[To] oznacza znaczenie tych aktywów na całym świecie i daje poczucie skali globalnego zapotrzebowania użytkowników

– dodał Gentry.

Według niego w sieciach testowych w ciągu ostatnich kilku miesięcy przed uruchomieniem wersji alfa oprogramowania Taproot wyemitowano prawie 2000 aktywów.

Dodajmy jeszcze na koniec, że premiera wersji alfa zazwyczaj oznacza, że program nie jest jeszcze w fazie końcowej. Przed Lightning Labs jeszcze trochę pracy. Firma stwierdziła, że znacznik alfa wskazuje na to, że oczekuje ona, by społeczność BTC przetestowała oprogramowanie pod kątem potencjalnych błędów.

Stablecoiny będą z pewnością w przyszłości zyskiwać na znaczeniu, bowiem pełnią na rynku ważną rolę. Pozwalają inwestorom przechowywać kapitał w kryptowalutach w czasie bessy. Do tego ułatwiają jego szybki transfer za pośrednictwem blockchainów. Są też alternatywą dla dolara i innych walut fiat.

Blockcchain bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.