Oto nowa funkcjonalność XRP, która mogłaby mocno podbić kurs kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Oto nowa funkcjonalność XRP, która mogłaby mocno podbić kurs kryptowaluty

Zgodnie z pogłoskami krążącymi wśród społeczności kryptowalut, francuski bank centralny rozważa ponoć możliwość wykorzystania technologii od projektu Ripple w ramach swoich aspiracji związanych z uruchomieniem cyfrowego euro.


O tym, że na celowniku instytucji bankowej – Banque de France – podobno znalazło się XRP poinformowała na swoim blogu czołowa giełda wirtualnych walut Binance. Inne znane serwisy skoncentrowane na Web3 również podały tę informację.

XRP zyska większą użyteczność?

Jeżeli wspomniane spekulacje są prawdziwe, Francja, jako szósta co do wielkości gospodarka na świecie mogłaby zwiększyć wykorzystanie wirtualnej waluty związanej z Ripple. Zgodnie z doniesieniami ze strony branżowych mediów, pomysł ten narodził się po udanych programach pilotażowych dot. CBDC od francuskiego banku centralnego z 2021 r. To właśnie wtedy Banque de France miał zainteresować się potencjałem technologii XRP dla krajowej infrastruktury finansowej.

Pierwotnym źródłem tych informacji jest znany analityk – Edo Farina. Podkreślił on, że francuski bank centralny wykazuje zainteresowanie XRP od dłuższego czasu. Powołał się on na dokument, w którym podmiot zgłębił perspektywę rozliczeń w czasie rzeczywistym przy użyciu technologii zdecentralizowanej księgi. To w nim przedstawia on XRP, jako kluczową “wirtualną walutę”. Ta zaś miałaby pełnić funkcję związaną m.in. z upraszczaniem globalnych transakcji i udoskonalaniem procesów płatności.

Potencjał kryptowaluty przynależnej do Ripple

Eksperci i zwolennicy piątej co do wielkości wirtualnej waluty podkreślają, iż możliwości jej wykorzystania nie ograniczają się wyłącznie do bankowości. Twierdzą oni, że ta może zrobić furorę w handlu grami, poprzez integrację z działalnością firmy Xsolla.

Należy przypomnieć, iż wizerunek przedsiębiorstwa Ripple Labs ucierpiał po tym, gdy pod koniec 2020 r. zostało ono pozwane przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci kryptowaluty XRP. Po długoletniej batalii sądowej firma ta wygrała starcie z tym regulatorem.

W chwili pisania tego tekstu wirtualna waluta przynależna do Ripple handluje w okolicy 0,4829 dol. Swój szczyt cenowy odnotowała ona w styczniu 2018 r. na poziomie 3,84 dol. Od tamtej pory potaniała o ponad 87%. Po wygranej z SEC kurs XRP dotarł powyżej 0,82 dol. za monetę. Na takich poziomach można było go zobaczyć w lipcu br. Nie zdołał on jednak utrzymać się na nich na dłuższą metę.

Zwiększenie wykorzystania XRP mogłoby korzystnie wpłynąć na cenę tej wirtualnej waluty. Jeżeli opisane doniesienia mają w sobie ziarno prawdy, plany francuskiego banku są obiecujące.

Kurs XRP
Wykres cenowy XRP na giełdzie Binance. Źródło: TradingViewreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.